Fjompeline Skrevet 12. januar 2008 #1 Skrevet 12. januar 2008 Jeg lurer litt på hvorfor man går til modningsakupunktur? Altså, hva er fordelene ved det? Dette er jo noe mer eller mindre helt nytt- de gangene jeg gikk gravid med storesøsken, var det ikke snakk om dette i det hele tatt. Og jeg modnet jo greit på "egenhånd", for å si det sånn, uten å måtte tukle med noe som helst og betale for det... Så jeg bare lurer på hva som overbeviser dere om at dette er nødvendig, eller verdt å bruke penger på? Naturen går jo sin gang uansett, og om det har noen særlig effekt er vel vanskelig å bevise? *nysgjerrig*
Sunniva78 har to små Skrevet 12. januar 2008 #2 Skrevet 12. januar 2008 Hovedgrunnen min er at jeg er livredd for å gå på overtid. Har en søster som gikk langt over termin, ble igangsatt og det endte med hastesnitt. Nå sier jeg ikke at det samme vil skje meg, men jeg vil gjerne unngå sjansen... De setter jo ikke igang fødsel, hjelper bare kroppen å modnes. Barnet kommer ikke ut før det er klart uansett, men modningsprossessen kan forkortes. Jeg føler ikke at jeg tukler med noe som helst, og putter ikke i meg noe som er skadelig for kroppen eller babyen.... Håper du ble litt klokere:-)
Gjest Skrevet 12. januar 2008 #3 Skrevet 12. januar 2008 - mindre sannsynlighet for å gå over termin -kortere fødsel 2 veldig gode argument for å forsøke ;-).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå