Gå til innhold

rare bivirkninger på efedrin?? noen som har opplevd lignende??


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg lurer på om det er andre som har erfart problemer med innsovning over et døgn etter inntak av efedrin hostesaft? sønnenmin på 20 mnd. var så utrolig trett men bare lå og vred seg og gråt og kunne ikke sovne på formiddagsluren i dag. han fikk efedrin kl 19 i går kveld og har ellers sovet i natt. Ble så bekymret over dette. Noen som har sett det samme?

Takknemlig for svar...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ja da det er helt sant .min lille r 16md gammel og vi brukte ca. 3 uker før og dt var dt samma. vi ble veldig glad når kuren var sluttet. lillen kunne ikke sove ikke bare på dagtid men på natta o .veldig slitsom. men lykke til og god bedring

Skrevet

Dattra mi fikk efedrin i treårsalderen, og etter to doser gikk hun våken i to døgn, spinnvill!!!

Så det får hun aldri mer!!!!

Er en rimelig vanlig bivirkning hos barn.

Skrevet

Datteren min sover som normalt

Skrevet

Efedrin er jo et sentralstimulerende middel, som kan føre til hyperaktivitet og søvnproblemer. Opplyste ikke legen om det, eller apoteket....?

 

Skrevet

jo da jeg visste dette men trodde ikke den effekten satte inn etter 16 timer. Etter å ha sovet greit gjennom natten trodde jeg ikke han reagerte på den. Men det er visst veldig uforutsigbart og individuelt hvordan den virker på barn.

Skrevet

Da Teodor fikk efedrin reagerte han ikke noe i det hele tatt, så det tror jeg stemmer bra.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...