Pysjen Skrevet 11. januar 2008 #1 Skrevet 11. januar 2008 Jeg er 6+6 uker og spiren var så liten at det tilsvarte at jeg var 5 uker. Men det stemmer jo ikke- da kunne jeg ikke testet positivt når jeg gjorde!! Han var også usikker på om hjertet slo- han sa han kanskje kunne se noe som blinket, men var usikker. Jeg lurer på om spiren døde da jeg var 5 uker-MEN det er jo denne uken kvalmen med oppkast har kommet! Jeg er sykt kvalm og kaster opp mellom 10-15 ganger om dagen. Hvis spiren døde for 2 uker siden så kunne jeg vel ikke fått svangerskapskvalme nå?? Har fått ny time til UL om to uker...
perle* Skrevet 11. januar 2008 #2 Skrevet 11. januar 2008 noen ganger blir man satt tilbake en uke+-. det trenger ikke være noe galt med det. det virker kansje helt rart. personer som vet akkurat når de hadde el kan også bli satt tilbake. disse små spirene vokser i røkk og napp. jeg var på tidlig ul i det jeg trodde var 10+0. der fikk jeg beskjed om at jeg var 8+3. jeg var på en ny ul da jeg mente jeg var 13+0. da var jeg kommet meg opp til 12+6. håper dette er ditt tilfelle og at spiren din har det bra. masse lykke til på neste ul!=)
Skrekkblanda fryd *mamma* Skrevet 11. januar 2008 #3 Skrevet 11. januar 2008 Har lest om flere her inne som har blitt satt tilbake såpass langt at det slett ikke stemmer med graviditetstestene. Kanskje du blir satt frem igjen ved senere UL? Tror ikke du skal bekymre deg. Håper du blir beroliget neste UL!
mirakel i magen*har født* Skrevet 11. januar 2008 #4 Skrevet 11. januar 2008 Jeg var også på tidlig UL i det jeg trodde var uke 5. Da så de ingenting, ikke engang tegn til graviditet i livmoren. To uker senere så jeg et hjerte som slo og de sa jeg var 6 uker. Har vært på UL i dag (10+4) og ble satt nesten en uke frem. Altså stemte det at jeg var 5 uker ved første UL. Her kan visst alt skje! Masse lykke til og håper det ordner seg for deg:)
Pysjen Skrevet 11. januar 2008 Forfatter #5 Skrevet 11. januar 2008 Tusen takk for positive svar. Jeg håper fortsatt at alt egentlig er bra. Huff dette blir to lange uker å vente til neste ul.
Mamma mjaua Skrevet 11. januar 2008 #6 Skrevet 11. januar 2008 jeg ble satt tilbake hele 5 uker. og det var rart, for da hadde jeg hatt en usynlig mensturasjon mens jeg gikk på ppiller, men spiren lever den, og har det fint:)
Lemonia Skrevet 11. januar 2008 #7 Skrevet 11. januar 2008 Det går dessverre an å produsere svangerskapshormoner selv om embryoet ikke lever. Kroppen blir lurt rett og slett. Selv økte hCG-en hos meg helt til det endte i SA, selv om vi visste at det ikke utviklet seg som det skulle. Det hender jo at man er kortere på vei enn man tror. Selv visste jeg nøyaktig når jeg hadde EL og testet positivt veldig tidlig så da vi ikke så hjerteaktivitet i uke 7 og et altfor lite embryo visste jeg jo at noe var galt. Legen ville ikke avskrive alt med en gang, og jeg fikk UL hver uke framover. I uke 9 slo hjertet, men størrelsen tilsvarte bare 6 uker og hjerteaktiviteten var altfor svak så da var legen rimelig sikker på at det ville ende i SA. Håper likevel det viser seg å være annerledes for deg, men tenkte bare jeg skulle fortelle om min erfaring.
2 fine små Skrevet 11. januar 2008 #8 Skrevet 11. januar 2008 Ganske klin likt meg, UL da jeg trodde jeg var 6+4, ble satt tilbake til 5 uker, saa bare en liten rund sak, men ikke noe hjerte... Tenkte likt som deg, men ogsaa at det kunne gaa fint, spesielt mente jeg at jeg jo hadde testet positivt FOER legen mente den hadde festet seg... Meeeeeeeeen de kan svoemme lenge rundt foer de fester seg skikkelig og jeg kom tilbake til UL 14 dager senere. Da saa vi hjertet slaa og jeg ble satt til 7+3 dager =o) Alt var vel, og spiren vokste noe voldsomt i tiden framover. Neste UL der igjen ble jeg satt fram 5 dager, saa totalt ble jeg i foerste omgang satt tilbake 11 dager, og saa er jeg blitt satt fram igjen hele 10 dager.... Er du med?? Spirer kan vokse litt i rykk og napp, spesielt i begynnelsen. Naa er jeg 13 uker og alt er helt straalende. Forstaar du tenker litt av hvert, men spiren min levde den, stol heller paa symptomene dine du. Klem og lykke til!
Mamma mjaua Skrevet 11. januar 2008 #9 Skrevet 11. januar 2008 må få med at legen hadde mistanke om at den hadde sluttet å utvikle seg, men var på ul på nytt en uke etter, og den hadde utviklet seg akkurat en uke, så den hadde ikke sluttet med utviklingen.
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 11. januar 2008 #10 Skrevet 11. januar 2008 Det er ikke garantert å se et hjerte slå så tidlig. Med prinsessa på 2 år var vi ul da vi var 6+4 og så IKKE hjerteaktivitet, 2 uker etter var det full liv der inne på ny ul :-) Har du tatt hcg prøve da slik at dere kan følge med?? Klemmer
Silje123 Skrevet 12. januar 2008 #11 Skrevet 12. januar 2008 Heisann det var litt godt å lese innleget ditt, jeg var på ul i uke 4+5 og de så ingenting, bare at livmora hadde blitt tykkere i kantene dvs forbredte seg på barn har tatt 6 positive tester og de var sterke, ble selv veldig redd etter den ul, men som de sier her inne , det var nok alt for tidlig og neste gang om 1,5 uke så ser de liv, babyn min Klem fra meg Glad vi har dette forumet å hjelpe hverandre på
Silje123 Skrevet 12. januar 2008 #12 Skrevet 12. januar 2008 Jeg tok hcg prøve, skal få svar på mandag Men kjenner at livmora holder på , det bobler og stikker om en annen , pluss at brystene har forandret seg å gjør vondt, men alt dette er jo positivt, ser ut som jeg er 4 mnd på vei hihi. Hvordan er denne hcg prøven ? Klem
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå