Frk. Vable Skrevet 9. januar 2008 #1 Skrevet 9. januar 2008 Hvis en 5-åring skal ha hull i ørene, skal man da la frisøren skyte eller pierce i et piercing-studio?
cherry coke Skrevet 9. januar 2008 #2 Skrevet 9. januar 2008 Har hørt at man bør pierce. Men jeg hadde sikkert gått til frisøren pga at jeg TROR at det er mindre smertefullt. Tanteungen min på 6 år tok nettopp hull i ørene, og hun gikk til frisør. Og det har gått helt fint.
~~DoraDora~~ Skrevet 9. januar 2008 #3 Skrevet 9. januar 2008 Jenta mi tok hull i ørene da hun var 4 mndr. Hun gjorde det hos frisøren. Det gikk kjempefint, og hun har aldri hatt tegn til problemer siden. Er nå ett år gammel:-)
**Min nydelige Milla** Skrevet 9. januar 2008 #4 Skrevet 9. januar 2008 Oj, er ikke det litt tidlig? Eller? Trodde man burde vente til alle vaksiner var tatt jeg...
selfangerkjerringa Skrevet 9. januar 2008 #5 Skrevet 9. januar 2008 Er kanskje litt tidlig å fastslå at det er ok å ta hull i ørene hos frisør når jenta bare er ett år enda. Eventuelle allergier viser seg gjerne først litt senere.
selfangerkjerringa Skrevet 9. januar 2008 #6 Skrevet 9. januar 2008 cherry coke: det er mer smertefullt å ta hos frisør. Jeg har prøvd begge deler i voksen alder - tok hos frisør fordi jeg ikke visste bedre... aldri mer! Her hos oss skal jenta få skikkelige piercinger når hun først skal ha hull i ørene. Risikoen for smerter og infeksjoner er større ved pistol-hull, enkelt og greit. MEN til HI: jeg er litt usikker på om man får tatt hull iørene hos små barn på piercingstudio, vet ærlig talt ikke helt hvordan de stiller seg til å ha småfolk som kunder?
Denice Skrevet 9. januar 2008 #7 Skrevet 9. januar 2008 Går en del kjappere hos frisøren da.. og sjekk for all del at de har to pistoler. Har de ikke det så hør om de kan låne fra en søster-salong. Vi brukte vel nesten 45 min på å overtale til siste hull.. Følte meg ikke som noe god mamma da kan du si...
selfangerkjerringa Skrevet 9. januar 2008 #8 Skrevet 9. januar 2008 er ikke helt enig der, Denice... hehe... (krangle-kaping idag) Jeg har som sagt gjort begge deler, og det gikk like kjapt med piercing. Det var også betydelig mindre smertefullt - både i gjerningsøyeblikket og i etterkant.
Gjest Skrevet 9. januar 2008 #9 Skrevet 9. januar 2008 Helt enig med ka-ping. Jeg har også tatt hull i ørene i voksen alder både hos frisør og i piercingstudio. Jeg vil absolutt anbefale piercing. Det er mindre smertefult, bedre hygiene og mer kunnskap i et piercingstudio enn hos frisøren. Hvis de som tar piercing mener barnet ikke bør få det så tidlig så ville jeg nok hørt på dem. De kan det de gjør og vet hva som kan gå galt.
selfangerkjerringa Skrevet 9. januar 2008 #10 Skrevet 9. januar 2008 Du tar ordene ut av munnen min, Happyjenta Piercere jobber med å stikke hull i folk. Frisører klipper hår. Et lite hint kanskje?
Denice Skrevet 9. januar 2008 #11 Skrevet 9. januar 2008 Hehehe.. Ok-ok-ok.Ka-ping, jeg legger meg flat og kaster inn håndklè!! Hehehe Men skulle du velge frisør.. sørg for 2 pistoler!!!! Lykke til!!
It's all about me Skrevet 9. januar 2008 #12 Skrevet 9. januar 2008 Hvorfor i huleste skal du ta hulll i ørene på en 5-åring? Redd hun ikke skulle ville ha når hun er stor nok til å avgjøre selv hva som skal skje med kroppen???
Gjest Skrevet 9. januar 2008 #13 Skrevet 9. januar 2008 Ingen som tenker nikkelallergi oppi dette her?? Det er jo (dessverre) en kjent sak at sjansene blir mye større for å få nikkelallergi ved hull i øra, selv om man kun bruker ekte vare. 5 år? 4 mnd???? De bør i det minste være voksne nok til å be om det selv, klare å rense det selv og ikke minst fatte konsekvensene av det hele.
It's all about me Skrevet 9. januar 2008 #14 Skrevet 9. januar 2008 Nei det viktigste er jo at mamma synes det er såååååå søtt. Og så lenge mamma regjerer til barnet er 18 stikker hun hull både her og der hvis HUN vil det. Sinnsykt egoistisk.
klg,2 boys now:) Skrevet 9. januar 2008 #15 Skrevet 9. januar 2008 for all del ikke ta med 2 pistoler!!!da blir grantert den ene skjev.hvis ikke ungen er klar for "smerten" med hull nr 2 er ikke ungen klar for å ta hull i ørene så enkelt er det.sett så mange tilfeller av at de kommer med det ene hullet som er helt på skjeva.mye vondere å ta ut å ta igjen.men så lenge du vet at ungen din er klar for den lille smerten som er å at hun ikke vil pille på øredobbene etterpå så hvorfor ikke(skjønner ikke poenget men).å ta hull i ørene på mindre barn synes jeg er direkte uansvarlig.og stygt!
cherry coke Skrevet 9. januar 2008 #16 Skrevet 9. januar 2008 Ok=) Da lærte jeg noe nytt i dag også=)
Gjest Skrevet 9. januar 2008 #17 Skrevet 9. januar 2008 Unnskyld meg ... men HI spurte hva som gir best resultat, ikke hva dere mener er ansvarlig eller pent! La nå HI få ta avgjørelser for sitt barn uten at dere legger dere bort i hvorvidt det er riktig eller galt. (Også kan dere ta egne avgjørelser for deres barn). Til HI Jeg tror jeg ville hørt med et piercingstudio først. Eneste neg. erfaringen jeg har med frisør-pistoler er at det kan bli skutt skeivt og det ser ikke så pent ut. Men av alle jeg kjenner med hull i ørene gjelder dette én person, så jeg tror ikke det er noe stort problem! (Og forresten ... jeg tok selv hull i ørene da jeg var 6 år (hos frisør) er fremdeles glad jeg fikk lov og har ikke angret et sekund.)
EnUndreneMor Skrevet 9. januar 2008 #18 Skrevet 9. januar 2008 jeg jobbe ri hudpleie salong og ta aldri på yngre enn 6 år.. hvis foreldrene absolutt vil dette får di gå en annen plass.. jeg vil ikek ha på meg at jeg har gitt evt infeksjon til så små barn barn leker og piller seg her og der og oppi ørene infeksjonsfaren er dobbelt så stor hos dem som hos oss.. har selv fått infeksjon i en alder av 14 år tro rjeg det var.. å da rensa jeg og gjorde det jeg ble bedt om.. enda på visa var at øret ''spiste'' opp dobben og jeg måte til legen å få den ut.. og det var drit vondt med betennelse og det var ganske vondt å få tatt den ut oxo. så di som tar hull i ørene på hvertfall barn under 4-5 år.. hva i helskrukken tenker dere på?? er det fordi DERE syns det ser pent ut? syns nesten det er på grensen til barnemishandling, men meg om det;) hehe
Frk. Vable Skrevet 9. januar 2008 Forfatter #19 Skrevet 9. januar 2008 Leser alle svarene litt sent, men... Takk til alle de som svarte på SPØRSMÅLET mitt! Dere andre som snakker om barnemishandling, egoisme osv, det var ikke meningen deres jeg spurte om. Da hadde jeg formulert meg annerledes, som f.eks "datteren min på snart 5 vil ha hull i ørene, burde hun få det og hva syns dere om det"? Men det var IKKE det jeg spurte om! Og dere som syns jeg er en "barnemishandler", jeg har ikke bestemt om hun skal få det enda, dette var bare et enkelt spørsmål for å bli litt klokere når den tid kommer at hun faktisk skal FÅ hull i ørene etter eget ønske! Hilsen
ღDidrikmamsenღ Skrevet 9. januar 2008 #20 Skrevet 9. januar 2008 Tuppa her tok da hun var nesten 4,5 år og gjorde det til frisør. Har noen frisørvenner og alle anbefaler at man IKKE bruker 2 pistoler. Grunnen til det er at de som regel ikke klarer å skyte samtidig uansett, og barnet rykker i stolen når de skyter for det smeller ganske høyt. Vi hadde snakket mye om det på forhånd og hun var klar over at hadde hun tatt ett så måtte hun ta det andre også for å i det hele tatt få ta hull i ørene. Hun hadde også en venninne som akkurat hadde gjort det, så hun snakket litt med henne først. Har ikke hatt noe problem med de og hun har snart hatt de ett år
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå