Jea-81 Skrevet 7. januar 2008 #1 Skrevet 7. januar 2008 jenta mi på 3.6 år, sliter med å bæsje på do i barnehagen. Hjemme ha vi også hatt dette problemet, men vi har et belønningssystem med klistemerker og dette fungerer kjempe bra hjemme... Tok dette opp i barnehagen, men de synes at dette var alt for vanskerlig å gjennomføre der. Kan ikke helt se problemet, hun kunne hatt et lite ark i sekken, og klistemerker med hjemme fra og satt et lite klistemerke på når hun har vært flink! Syns i allefall de kunne ha kommet med noe forslag, men nei... De sier bare at dette er et problem som mange har, og at det går over... Synes ikke det er morsomt når jeg henter henne om dagene, og det forste noen av de andre barna sier er at hun har bæsja seg ut idag, og jeg ser at hun blir lei seg... Er ganske så fortvila og føler meg hjelpeløs, for jeg vil jo bare at hun skal ha det bra... Trenger tips/råd? Noen andre som har opplevd det samme? Hva gjorde dere?
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2008 #2 Skrevet 7. januar 2008 Hei! Vi hadde også klistermerker som belønning da sønnen vår skulle slutte med bleier. Nå spurte vi aldri i bhg om å ha klistermerker der, men han fikk klistermerker når vi kom hjem. Det var veldig stas for da fikk han jo flere klistermerker på en gang for alle de gangene han hadde vært på wc i bhg. Vi hadde også forskjell på tisse og bæsjeklistermerker hihi. Dvs at bæsjeklistermerkene var større/finere. Lykke til!
Min *lille* prins*er stor* Skrevet 7. januar 2008 #3 Skrevet 7. januar 2008 skjønner du er skuffa, men ikke alle tenker likt. skulle jo tro det var til bhg. beste at hun bæsjer i do:/ jobber selv i bhg. og hadde en gutt med samme problemet, jeg lagde en kjempe fin tigergutt tegning som hengte på plassen hans, og for hvert do besøk fikk tigergutt en stjerne på himmelen:) hva om du lager et belønnings system og gir det til bhg? tar med deg klistermerker og alt sammen:) da er det faktisk ingen ting å tenke på for de i bhg:)
Jea-81 Skrevet 8. januar 2008 Forfatter #4 Skrevet 8. januar 2008 Det var det jeg fåreslo til bhg, men de syns ikke om det. enda her jeg kommet med forslag til at hun kan da kun ha et ark i sekken sin, også kunne de tegne et smileansikt, men nei... de mente de ikke kunne gjøre forskjell på barna, men jeg mener også at det må være bedre at hun bæsjer på do, da slipper de jo å vaske henne. og det er ikke så mye som skal til for at det er ei oppmuntring for henne... ikke noe særlig når hun kommer hjem heller, når de ikke en gang skyller trusa hennes, så den kommer hejm med dagens innhold. Det har gått mange i søpla;)
Jea-81 Skrevet 8. januar 2008 Forfatter #5 Skrevet 8. januar 2008 har prøvd på dette, men hun vet jo ikke hvor mange ganger hun har vært på do, og når jeg spør de voksne er de ikke sikker, for de er flere som har henne på do iløp av dagen. derfor foreslo jeg at hun da kunne ha et ark i sekken sin, der de tegnet et smileansikt for hver gang, men nei... syns det er lite hjelp å få i fra bhg, man betaler jo for at de skal være der;)
Min *lille* prins*er stor* Skrevet 8. januar 2008 #6 Skrevet 8. januar 2008 Det er for dårlig! Ville tatt det opp med med styreren.
Jea-81 Skrevet 8. januar 2008 Forfatter #7 Skrevet 8. januar 2008 Godt å hør, at andre er enige med meg, ska på møte i morra;)
Min *lille* prins*er stor* Skrevet 9. januar 2008 #8 Skrevet 9. januar 2008 lykke til!! få høre hvordan det går da:)
Jea-81 Skrevet 9. januar 2008 Forfatter #9 Skrevet 9. januar 2008 Ja, nå har vi vært på møte... de var ikke for belønningssystem, og vilt ikke utføre det i bhg. Men vi lager et system hjemme, også skal de oppmuntre med det... de mente at dette er noe som går seg til, selfølgelig er det,det. Men jeg ser bare hvor godt det fungerer hjemme, men, men... vi må no bare prøve deres måte, så får jeg ta det opp igjen vist det ikke fungerer.... Det at de ikke ha skylt ut av trusa, mange ganger beklaget hun. Og sku ta det opp med de ansatte, slik skulle det ikke være... så jeg er middels fornøyd, men vi får se hvordan det går! Takk, for samtale og tips! det er veldig godt å snakke med andre om det;)
trollmamma Skrevet 11. januar 2008 #10 Skrevet 11. januar 2008 Eg er heller ikkje for belønningssystem på ting som skal være naturlig for barn -som eting og doing. Har sjølv ein gut som har slitt med doinga, så eg forstår frustrasjonen din. MEN når det er sagt, så synst eg alikevell at bhg skulle føyet dekan. Det er de som er foreldre og som bestemmer korleis de vil oppdra dekans barn. Og når de lagde det til så lettvint, så er det jo heller ikkje noko stress for dei ansatte.
Min *lille* prins*er stor* Skrevet 13. januar 2008 #11 Skrevet 13. januar 2008 for det første syns jeg det er dårlig av bhg. å ikke følge opp dine ønsker, er jo ikke mye å be om! når gutten min skulle slutte med bleie tik jeg ikke i bruk belønnings system på samme måte, men snakket mye med gutten om hvorfor man slutter med bleie, og jeg lovet han en overaskelse når han hadde klart det:) det samme gjorde jeg når han skulle slutte med tommelen, dette fungerte veldig fint for oss, og det ble ikke så mye press for han å slutte, og det virket som han sluttet for sin egen del, og ikke for vår. lykke til videre:)
Jea-81 Skrevet 13. januar 2008 Forfatter #12 Skrevet 13. januar 2008 >Hurra! Her skjer det ting! Hun har bæsja på do i bhg, og det har ikke vært noen problemer på besøk. Har med do setet når vi er på besøk, og bruker belønning når vi kommer hjem. Hun er bare så stolt!! Og vi også Så jeg håper og tror at nå går det rette veien;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå