Gå til innhold

Småen har søvnproblemer....kan noen hjelpe? Please...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gutten vår på snart 2 år har tullet på nettene i over 3 mnd. nå. Han er flink å legge seg om kvelden (kl. 19.00) men om natten kommer han inn til oss mange ganger. Han får ikke ligge i sengen vår fordi vi har en baby på 7 mnd. som ligger hos oss. De forstyrrer bare hverandre. Vi har vert flinke med å gå inn å legge han på rommet igjen når han kommer inn. I begynnelsen var det en kamp å få han til å sove igjen, nå legger han seg fint men er oppe igjen etter en stund...mange ganger hver natt. Har sluttet med dagsluren men er ikke noe bedre omforde...Etter en slitsom natt er han alikevel oppe mellom 06.00 og 07.00.

 

Nettene går ut på å traske mellom våres og hans rom, og vi merker det sliter på hele familien.

 

Noen som har tips og råd til hva vi kan gjøre?

 

Tusen takk!

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg hadde lagt meg sammen med han på hans problem. Ikke i barnets seng, men på en madrass på gulvet. Han føler seg sikkert litt utenfor og litt ekstra mammakontakt har han bare godt av. Når han har sovnet igjen kan du jo alltids rusle tilbake til din egen seng om du gidder.

 

Min sønn var helt lik. Han våknet gjerne et par ganger de første nettene for å være helt sikker på at jeg også lå der. Men etter en uke var alt som normalt - og da hadde vi slitt lenge.

Skrevet

Eller så kan du ha en madrass på gulvet inne på rommet deres. Slik at når han våkner og kommer inn til dere midt på natta, så må han sove på madrassen. Om du la han få krype opp i senga, så vil han bare fortsette med det.

Skrevet

Takk for svar;)

Mannen min har ligget på en madrass på gulvet på rommet hans i 2 uker uten nytte...har prøvd det ja, men tar med glede i mot andre tips....

Skrevet

Vil han ikke få en vane med å ligge på den madrassen da? At han til slutt bare vil ligge der?

Skrevet

hei. har en jente på 2 selv som også har slitt med å sove mye!!! men en ting som har fungert nå som hun endelig er blitt stor og forstår masse:) er å snakke masse med henne i løpet av dagen og før hun skal legge seg, om hvor stor hun er, flink osv. osv. og at hun nå må sove i egen seng. I tillegg har vi ett klistre merke system, hun får klistremerke på en lapp på kjøle skapet hvis hun sover hele natten i sengen sin, og ikke når hun ikke klarer.... gjør mye ut av det når hun klarer og lite når hun ikke klarer.

 

lykke til

 

 

 

Skrevet

Takker, har prøvd dette uten hell...:(

Skrevet

Ei venninne av meg løste "problemet" med å kjøpe større seng. (3x90-madrasser). Da ble det plass til hele familien i senga og alle fikk sove. De har 3 barn og i perioder var et eller flere av barna "nattnomader". Barna er store nå og alle har sluttet med natt-vandringen helt av seg selv.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...