Liten januarspire - nummer 4 Skrevet 7. januar 2008 #1 Skrevet 7. januar 2008 Når er det egentlig man planlegger barndåpen ?? Her i huset er barndåpen noe som vil ta lang tid å planlegge siden samboeren har en enorm familie . Og lokaler må nok leies ganske lenge før ting skal skje . også er det maten, og sånne ting, barnet er jo ikke født ennå, men med bare 5 dager til termin har det helt plutselig føltes som det haster, siden jeg tviler på at det kommer til å være i tankene den første måneden etter fødselen ..
Gjest Skrevet 7. januar 2008 #2 Skrevet 7. januar 2008 Vanlig å døpe før de er 3 mnd... Så veldig god tid har du vel ikke. Men de fleste planlegger ikke dåp før babyen er født, tror jeg da... Men skal dere ha bestemte lokaler, så bør de kanskje bestilles snart.
Liten januarspire - nummer 4 Skrevet 7. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 7. januar 2008 Her i kommunen er det bare to lokaler . Så har ikke store valgene, men trur alikevell det er en 3 - 4 måneders ventetid . Og når er det man spør fadderne om de vil være faddere ?
Phantom´ Skrevet 7. januar 2008 #4 Skrevet 7. januar 2008 Da er det vel bare å bestille lokalet. Er jo mulig å avbestille igjen dersom dere finner ut at dagen ike passer senere. Det er vel vanlig å vente til babyen er født med å spørre faddere i alle fall. Vi har spurt i forkant av at vi har sendt ut invitasjon til dåp. Da har vi samtidig kunnet opplyse om hvem som skal være fadder dersom noen lurer på det. Vi har vel spurt faddere ganske tidlig etter fødsel, og sendt ut invitasjoner ca 4 uker før dåpen.
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2008 #5 Skrevet 7. januar 2008 Barnedåp er noe jeg har tatt litt på sparket med de 3 første, men men er litt avslappet til slikt jeg. Denne gangen skal jeg prøve å ikke være så altfor seint ute med dåpen, sønnen min hadde vokst ut av dåpskjolen og måtte stille til dåp med en kjole som var for kort i arma(de 2 første hadde også brukt kjolen, så viktig at han også brukte den, he he). Faddere til denne som kommer har jeg allerede spurt 2 om, da de er så flinke til å følge opp de 3 jeg har fra før. Ellers så hadde jeg vel valgt å ikke døpe hvis det ikke var for pappaen, han synes det er viktig, så da er det jo greit, jeg for min del mener vel de er like mye Gudsbarn selv om de ikke får vann på hodet, men det er meg. Uansett koselig å samle familien til en "fest", vi liker det i vår familie.
gladmamma:) Skrevet 7. januar 2008 #6 Skrevet 7. januar 2008 vi har forhørt oss om hvilken søndag det går an å ha dåp i kirka (det er vanligvis ikke dåp hver søndag), siden vi vil ha det i påska pga at hele familien skal komme langveisfra.vi har vel egentlig satt dato og gitt beskjed til familien om den, men ikke ordnet lokale enda. tenker å spørre fadderne når det passer seg etter at ungen er født. synes det blir litt rart å planlegge for mye før man vet at alt går bra med fødsel og det lille nurket. har fått (vennlig) beskjed av svigermor om at vi ikke må stresse med det hvis vi synes det blir litt for kort tid til. har uansett tenkt å ta imot all tilbud om hjelp til å lage festen:)
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2008 #7 Skrevet 7. januar 2008 jeg har selv termin snart, men vil ikke begynne å planlegge noe enda. Jeg vil vente til barnet er født, du må ha en liten tanke på at alt kan jo skje! Er veldig dumt å planlegge alt mulig, så kommer du hjem uten babyen. Selvom du føder og får en nyfødt, tror jeg ikke du "stenger deg" inne i en helt egen verden. Jeg tror nok du vil klare å planlegge i tide:) Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2008 #8 Skrevet 7. januar 2008 det er ikke noe stress med, selv om de fleste døper i løpet av de første månedene. i dag døpes barn i alle aldre, og noen venter jo til de er voksne sist jeg var i dåp, var det noen større barn som også ble døpt; de gikk opp selv. jeg har termin nå i januar, men vi skal vente til sommeren, fordi flere i familien er utenlands på studier frem til da, og vi vil gjerne ha dem med ta det der når du er kommet deg på beina igjen
wjkcg Skrevet 7. januar 2008 #9 Skrevet 7. januar 2008 Greit å vente til barnet er født, så en vet at alt er i orden og ungen er frisk. Det er tross alt ikke så mye jobb å lage til en slik markering av ankomsten til verden, så tre måneder bør holde fint. Vi skal ha navnefest framfor dåp, så tenker å bli med på en av de siste seremoniene i Oslo rådhus før sommeren (har termin i midten av mars).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå