Gå til innhold

Familieferie i Norge- noen tips..???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi ønsker en ferie i Norge til sommeren. Vi bor i Rogaland, så nord norge er dessverre utelukket..=)

Har noen tips, ideer, erfaringer fra opplevelser og steder i Norge som kan være gøy både for voksne og barn..?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

kristiansand med tilhørende dyrepar burde jo være et must. Leie hytte på gol med Pers badeland er jo også gøy.

Skrevet

Dyreparken i Kristiansand! :)

Lilleputthammer! :)

Hunderfossen! :)

Sommarland i Bø! :)

Skrevet

Når du kjører e6 fra oslo til lillehammer så kjører man forbi en dyrepark og en familiepark. Hva det er er jeg ikke sikker på, men da har man noe å fine på på vei til hunderfossen:)

Skrevet

Ta bilen fatt og reis, lei hytter underveis :) Så kan dere ta ned til kristiandsand.... videre til bø i sommerland.... videre til tusenfryd :)

 

Mange fine campingplasser i norge :) Med hytter..

Skrevet

Takker for forslag, falt pladask for Gol. nesten sånn Danmarksfølelse over stedet og mulighetene der. Får også sett masse nydelig landskap innover landet..=)

Hvor er hunderfossen..?

 

Høres spennende ut å bare ta bilen fatt, men det er greit å være litt forberedt, ellers vet man jo ikke hva man skal se etter..

 

Takk for svar... fra ei som planlegger og være gravid til sommeren, og derfor ønsker Norges ferie..;)

Skrevet

Hva med en tur til Langedrag? Det har jeg lyst til når mine barn blir litt større:)

Skrevet

Kan absolutt anbefale Gol - med tur til Langedrag (kjempemorsomt med nærkontakt med alle dyra, for barn i alle aldre!!) og Bjørneparken!

I Gol er det stort badeland med basseng både ute og inne. (Bassengene ute var ikke oppvarmede når vi var der, så vi var bare inne).Det er også crossbane med firhjulinger og aktivitetssenter for litt større barn - samt riding i nærheten=)

 

Krisitansand er alltid en suksess, men kan bli mye venting og trengsel i fellesferien.... (men det er jo da Sabeltann showet går.)

 

 

Skrevet

akvariet i Bergen var en stor suksess for vår del.

telting syns ungene også er kjempegøy- går fint om man er gravid også det, har prøvd.

hunderfossen er ved Lillehammer.

kommer jo veldig ann på hvor store ungene er om hva som er gøy da.

tusenfryd er vel ikke tingen som gravid, kan jo ikke ta noe av det fancy.

 

sambo sitter ved siden av, han sier det er bare å komme hit, vi har show hele tiden her, 1 åringen er i hundre, akkurat nå leker hun rodeo...:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...