Gå til innhold

Hvilken olje kjøper dere som smører dere nedentil?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hørt om noen som smører seg for å unngå å revne. Det skader jo ikke å prøve, så tenkte å kjøpe meg. Men hva heter oljen?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror det heter jordnøttolje, men husker ikke helt sikkert i farta. Også er det vel noe som heter fødselsforberedende olje tror jeg.

Skrevet

Jeg smører meg med Jordnøttolje. Ble anbefalt av jm å bruke den.

Brukte den også da jeg var gravid for snart 16 år siden. Revnet ikke og fikk ingen strekkmerker den gang. Smører mage, pupper og underliv hver dag. Denne gang kan det se ut som jeg har fått noen minimale strekkmerker i livet, men de er så svake at jeg ikke vet sikkert enda (er 33 uker).

I tillegg smører jeg meg med en krem fra apoteket som heter A-Derma. Jeg har sykt mye eksem, og den har nesten fjernet det helt!

 

 

Skrevet

Jeg fikk anbefalt hvetekim olje av jordmor:)

Skrevet

Weleda har gode oljer, både fødselsforberedene olje (for å ikke revne), mot strekkmerker, til brystene for å stimulere melkeproduksjon osv. Kan kjøpes på Helios, og sikkert andre helsekostforetninger også!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...