☆:*´¨`**´¨`*:☆ Skrevet 4. januar 2008 #1 Skrevet 4. januar 2008 Hvor mye skal jeg fryse om gangen? Har pumpet 90 ml, drikker småen alt det i ett måltid eller bør jeg fryse det i 2 porsjoner? Må det stå litt i romtemperatur før det fryses?
**Frøken84** Skrevet 4. januar 2008 #2 Skrevet 4. januar 2008 jeg hadde fryst ned alt i en porsjon. jeg putta det rett i frysern=0)
Mamma`n_til_snupperuska Skrevet 4. januar 2008 #3 Skrevet 4. januar 2008 Det kommer jo an på hvor stor småen er hvor mye h*n drikker av gangen - men jeg ville også fryst ned 90 ml i en porsjon. Hvis du tror h*n drikker mindre, så kan du jo dele det i to porsjoner når du har tint det igjen, og varme en og en del og se om alt går ned. Melka bør ikke stå i romtemperatur, men fryses så raskt som mulig. Det gir mindre rom for bakterievekst og bedre kvalitet på melka. Tin det opp igjen ved å sette det i kjøleskapet (og når det er tint, varme det helst i vannbad).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå