Gå til innhold

Vi vil slutte med babysafen, men trenger hjelp!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gutten min har ligget i babysafe nesten helt siden han ble født pga. at han var så urolig om natten. Nå er han blitt 9mnd og babysafen begynner å bli liten. Vi har prøvd å slutte før - for han trenger den jo ikke.

Men det blir det samme hver gang. Gutten vår nekter å legge seg. Han vil bare stå i sengen. Han storkoser seg og leker med dyne og pute. Han er stuptrøtt, men klarer bare ikke sovne uten å ligge i posen. Noen ganger kan han "ligge" i sengen i 1,5t uten å sove. Selv ikke på kvelden vil han sovne. Men med en gang jeg tar frem posen er han i dyp søvn på få sekunder.

Nå skal vi snart ut å reise og må bruke reiseseng. Da kan vi ikke bruke babysafen.

 

Noen med tips på hvordan vi kan løse dette?

Og dere som har hatt samme problem; Hvor lenge går det før barnet forstår at man skal sove?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan ikke la han bruke pose uten å sette den fast da? Som en overgang. En slik overgang har vi hatt til gutten vår på snart 2 i lang tid nå, men det er fordi han ellers sparker av seg dynen og blir kald. Syns det er helt greit at han ligger i posen så lenge han trives med det selv. Hvis du syns at babysafen er liten, så kan du jo kjøpe en nattpose som er større f.eks.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...