Vicky 83 Skrevet 3. januar 2008 #1 Skrevet 3. januar 2008 Jeg og min kjære har tenkt å dra på bryllupsreise til Island, og vi trenger tips om hva vi kan gjøre og hvor mye penger vi må regne med å betale. Vi reiser i midten av juli. Det vi vet er at vi vil oppleve er de varme kildene og Reykjarvik. Vi har også lyst til å gå turer og oppleve den vakre naturen. Jeg kunne egentlig tenkt meg å telte også, men går det ann? Dere som har vært på Island, hva gjorde dere på? Var det kjekt? Vil du anbefale det til andre?
Solitude Skrevet 4. januar 2008 #2 Skrevet 4. januar 2008 Hei, Jeg er født og oppvokst på Island, kan prøve å hjelpe deg så godt jeg kan Hva dere kan gjøre er jo avhengig av hvilken interesser dere har, men de typiske turist tingene er jo: -Besøk til den blåe lagunaen. Ca 45 min-60 min utanfor Reykjavik. Det går busser ditt -Reykjavik = fint uteliv i helgene, mange går på cafe med venner om kvelden på ukedagene. Masse shopping, men dyrt !... Anbefaler Smáralind og Kringlan hvis dere skal shoppe. Og selvfølgelig Laugarvegur. -hestetur m/guide -snø scooter tur m/guide -gå se på geysir, og gullfoss Det går fint an å telte på Island. men OBS! været kan skifte ganske fort, og det kan blåse kraftig så ville hatt en reserve løsning i tilfelle. Mange turister som har måttet pakke teltene sine og søke ly på hotell Men det er jo alt avhengig av været når dere er der Vil anbefale at dere holder dere i nærheten av reykjavik, men så er jeg bymenneske selv På andre steder av landet, småbyer osv. så er det svært lite å finne på men mye fin natur. Bare spørr om det er noe du lurer på.
Vicky 83 Skrevet 4. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 4. januar 2008 Tusen takk for svar! Hvordan pleier været å være i juli? Kan vi kjøre snøscooter om sommeren? Finnes det noe a'la Hardangervidden slik at vi kan gå en tur over noen få dager og telte underveis? Hva koster disse aktivitetene som du nevnte? Hadde det vært en ide å bestille hotell i Reykjarvik for en liten uke, og deretter tatt sikte på en telttur? Kan vi ha Reykjarvik som base og reise små turer ut derfra for å oppleve ting som geysir, den blå lagune osv? Hvis vi skal på telttur må vi jo ha telt med oss, og det er ikke så greit å dra med seg et telt hele tiden.. Kommer sikkert flere spørsmål etterhvert:-)
Solitude Skrevet 4. januar 2008 #4 Skrevet 4. januar 2008 Veldig lurt i å ha Reykjavis som base for å å reise småturer derfra Snøscooter på sommeren går an hvis dere er villige til å reise litt for å komme ditt Kjenner ikke Hardangervidden, innvandreren som jeg er. Har ofte hørt snakk om den men ikke vært der selv På fotturer så er det greit å nevne at dere må ikke finne på å stole på områder der det er mye mose, det trenger ikke nødvendigvis å være fast underlag under. Så plutselig så forsvinner bakken Og også nevne at islanskt vær kan være like ustabilt om en kvinne med PMS Selvom værvarselet sier en ting, så kan det fort endres. Islanske sommere er ikke like varme som i norge, men dere kan jo være heldige Men for all del ta med regnklær Skal gå og legge meg nå, skal tidlig opp. Men skal se om jeg ikke får tid i morgen eller i helgen å finne nyttige linker og info for deg
Vicky 83 Skrevet 4. januar 2008 Forfatter #5 Skrevet 4. januar 2008 Lurer spesielt på om du vet noen fine turstier og sykkelruter, helst for turer som varer noen dager. Vil ha en litt aktiv ferie!
Solitude Skrevet 4. januar 2008 #6 Skrevet 4. januar 2008 Hei igjen, Har fått surfet litt på nettet etter greie sider du kan lese igjennom Her er noen linker: http://www.islandsferder.no/Edit/Opplevelser/Superjeepsafari/tabid/202/Default.aspx http://www.islandsferder.no/Edit/Opplevelser/SeverdighetsKart/tabid/457/Default.aspx http://www.islandsferder.no/Edit/Opplevelser/UtflukteriogfraReykjavík/tabid/175/Default.aspx http://www.randburg.is/is/myvatn/index.asp http://www.leit.is/thjonsla/go.aspx?url=http%3a%2f%2ftravelnet.is&id=4521 Her kansje noe om det du snakket om muligheten for å gå tur : http://www.thorsmork.is/ (bare velg engelsk http://www.nat.is/gonguleidireng/gonguleidir_allt_landid.htm Håper at du finner noe spennende Bare send PM, hvis du ønsker svar på noe jeg kan hjelpe deg med
Vicky 83 Skrevet 4. januar 2008 Forfatter #7 Skrevet 4. januar 2008 Tusen takk for researchen! Skal gå gjennom nettsidene nå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå