Trønderbærta Skrevet 3. januar 2008 #1 Skrevet 3. januar 2008 Jenta mi er 5 1/2 år, og jeg og faren har delt foreldre ansvar. Har fram til nå gjort det slik at jeg har henne mandag og torsdag, og faren tirsdag og onsdag, pluss at vi hr annenhver helg. Dette har jeg følt på som veldig fram og tibake, og dette tror jeg også jenta vår mener. Har nå avtalt at vi skal begynne med annenhver uke, da jeg mener det er det beste for henne, slipper da så my fram og tilbake, og blir mer stabilt, x'n mener derimot at det er bare tull, "for hun liker jo å ha det slik", men gikk med på å prøve dette over en periode. Jeg fortalte jenta dette i dag at det blir 7 dager til hver av oss, og den første reaksjonen hennes er "jippi, da slipper jeg så mye fram og tilbke, og får være mer sammen med dere jo...". Har på følelsen at faren ikke vil ha henne så lenge sammenhengende pga at da vil hun hjem til meg, men han nekter også å ha henne mindre slik at det blir mer stabilt til henne, blir så fortvila over at han ikke kan være enig, og sette hennes behov først!
Gjest Skrevet 3. januar 2008 #2 Skrevet 3. januar 2008 For å korrigere litt: Delt ansvar og delt omsorg er to forskjellige ting. Nå snakker du om delt omsorg her. Og så til saken: Eg har også delt omsorg for mine to, og eg hadde aldri gått med på å dele opp ukene slik dere har gjort det. Minimum i mine øyner er 1 uke hos kvar. Bare noen dager her og noen der blir alt for ustabilt for barna. Bestill time på familievernkontoret, så kan dere snakke med fagfolk sammen. Dei vil nok gi deg medhold i denne saken. Lykke til!
-Hengebuksvinet- Skrevet 3. januar 2008 #3 Skrevet 3. januar 2008 Er helt enig med deg. Det er absolutt til barnets beste å ha lengre perioder hos hver av partene, og eneste måten man kan få til en hjemmefølelse og kontinuitet i hverdagen. De fleste "fagpersoner" anbefaler jo også å heller ha lenger perioder. Den ordningen dere har hatt til nå, høres jo helt grusom ut. Tenk å flytte frem og tilbake 5 ganger i uka ;-(
Supermamm Skrevet 3. januar 2008 #4 Skrevet 3. januar 2008 Høres jo ut som dere har kommet fram til den beste løsningen for barnet deres nå, er enig at det høres ut som den gamle løsningen var rotete og sikkert slitsom for jenta deres. Barnefaren vil sikkert venne seg til den nye løsningen etter en liten stund. Er ikke sikkert det blir noe problem i det hele tatt!
Solitude Skrevet 3. januar 2008 #5 Skrevet 3. januar 2008 Syns at den løsningen dere har fått fram nå høres mer stabilt ut for barnet istedenfor å gå sånn fram og tilbake annenhver dag. Anbefaler også et møte med familevernkontor hvis faren fortsetter å være uenig, muligheten for at han kommer til å se at dette er en god løsning når datteren deres begynner å være 1 uke hos hver er jo også til stede. Så jeg ville avventet situasjonen litt først og sett om ikke han ser dette selv etter en liten stund.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå