Fullrulle86 Skrevet 1. januar 2008 #1 Skrevet 1. januar 2008 har hatt mange uvi i mitt liv. men alltid når jeg får det, skjer det ganske så plutselig. jeg er liksom ikke i tvil! men nå er jeg gravid 20+1, og har litt symptomer på uvi. svir litt i underlivet, også når jeg tisser men det er ikke på langt nær så vondt som det pleier å være! jeg er dessuten på ferie hos svigers å nermeste lege er 1,5 mil unna å vi har ikke bil fordi svigers er jo på jobb i morgen på dagtid. jeg har fått en kur av legen som jeg har med meg i tilfelle, men er sånn i tvil om jeg skal begynne på den eller om jeg skal vente å se... er så redd for komplikasjoner (tidlig fødsel osv.)
Trultemora er presseklar!! Skrevet 2. januar 2008 #3 Skrevet 2. januar 2008 Drikk masse vann og juice! Håp på å få "sylla ut" dritten! Ellers så ville jeg ha ringt legen i morgen og hørt hva han sier! Vet det er et par typer antibiotika man kan gå på som er ufarlig for barnet når man er gravid ihvertfall!
Håperpåønskebaby Skrevet 2. januar 2008 #4 Skrevet 2. januar 2008 Ville ringt legen og fått levert en urinprøve...
Gemini7 Skrevet 2. januar 2008 #5 Skrevet 2. januar 2008 Har nettopp hatt uvi selv og leste det jeg kom over i svangerskapsbøkene. Der sto det at man ofte merker mye mindre symptomer enn ellers når man er gravid, og at det derfor kan går ganske langt før det oppdages. Var ikke så akutt som det pleier hos meg heller. men ble en ukes penicillinkur gitt
Fullrulle86 Skrevet 2. januar 2008 Forfatter #6 Skrevet 2. januar 2008 begynt på kur nå.. tar ikke sjansen på å vente!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå