Gå til innhold

Råd noen, haster litt!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal på hyttetur imorgen og være to døgn. Jeg har vært forkjølet og småsyk siden jeg ble gravid, er 14+2 i dag. Har i julen vært veldig dårlig med bihulebetennelse og feber. Går på pencillin. I dag snakket jeg med venninnen min som og skal på hytta og hun er blitt kjempeforkjølet og har nettop hatt omgangsyka, hun lurer på om influensa er på vei. Hun skal reise i morgen, og nå lurer jeg jammen på om jeg skal bli hjemme? Jeg begynner endelig å bli frisk, og har ikke lyst å bli smittet...Tror ikke det kan være bra for spiren heller når en er dårlig i tre mnd i strekk:-(

 

Hva syntes dere, skal jeg reise eller ei?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei

Dersom venninnen din er syk nå, så skal vel strengt tatt smittefaren være over. Du går jo også på antibiotika, og da har du jo litt å gå på. Tror ikke det skal være noen fare. Dere trenger jo ikke å sitte oppi ansiktet på hverandre;)

Hvis du er usikker, og er urolig, så blir du hjemme. Ikke dra på hytta hvis kosen blir ødelagt fordi du er redd for å bli syk, dét er ihvertfall ikke bra for spiren, -med en stressa mamma.

 

Men, som sagt, jeg tror det går bra om du drar... Smittefaren er nok over:)

God håndhygiene og sunn fornuft kan man leve lenge på i disse influensatider.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...