Slalotte Skrevet 30. desember 2007 #1 Skrevet 30. desember 2007 Jaja, tok litt tid før jeg fikk satt meg ned og skrevet dette her.. men men.. Hadde termin 20 desember, og trodde lille gutten skulle komme før det men det gjorde han ikke. hehe. Om morgenen den 23 desember så hadde jeg litt menssmerter i ryggen, men gadd ikke bry meg noe særlig om det for det hadde jeg jo hatt i flere uker. Men etter hvert så kom de som tak og jeg begynte å lure. Prøvde å fortelle sambo at jeg trodde noe var på gang men han var jo lei stakkars og trodde ikke på meg. Jeg gikk ned for å legge meg litt nedpå senga, og da kom det et skikkelig tak i magen, jeg gikk ut av rommet ut på bade nede og opp på badet til jeg satte meg ned på alle fire og ynka meg. Sambo kom inn og så ned på meg, og spurte "er det i gang???", jeg nikket og han hev seg på tlf til føden. Fikk beskjed om at jeg ikke fikk komme før de ble mer regelmessige, og fikk beskjed at det kunne ta rundt 5-7 timer opp til 2 dager. Men plutselig en halv time senere ble de regelmessige, med 4 minutters mellom rom. Ringte til føden igjen og sa dette, og da sa hu at vi måtte forte oss opp for detta kom til å gå fort. Pakket baggen ferdig, og kjørte oppover(en times kjøring) til føden. Når vi kom dit så fikk jeg på belter og var 3 minutters mellom rom da. Da jordmor skulle skjekke åpning så ventet hun kanskje 2-3 cm, men var 5 cm da. Både jeg og sambo fikk veldig sjokk, vi trodde det ikke skulle gå så fort. Fikk epidural en halv time etter og da fikk jeg slappet litt av. Lå der å hvilte fra 19.30 til 22.30 når pressriene begynte. Han kom til verden 22.58. Han veide 3330, 50 cm lang og 36 cm rundt hode. Har aldri sett så masse svart hår i hele mitt liv, hehe.. Han er den lille engelen min <3 Og vil takke til sambo for at han var så stor støtte under fødselen, og betydde veldig mye over hvor stolt han var av meg. Jordmor skrøyt fælt og sa at dette var en fin fødsel for førstegangs fødende. Lykke til alle sammen Dere har virkelig noe å glede dere til!
Slalotte Skrevet 30. desember 2007 Forfatter #2 Skrevet 30. desember 2007 glemte hva han skulle hete.. Emil Mathias
melkekua™ Skrevet 30. desember 2007 #3 Skrevet 30. desember 2007 Gratulerer med gullgutten ;o) For en drømmefødsel! Kos dere masse!
Labambie Skrevet 30. desember 2007 #4 Skrevet 30. desember 2007 Åååh,for en fin historie! Og for en julegave!! Kos dere masse!
Anonym bruker Skrevet 30. desember 2007 #5 Skrevet 30. desember 2007 gratulerer så mye med gutten,fint navn forresten.
Fruktis¤Adele 2 år¤ Skrevet 30. desember 2007 #6 Skrevet 30. desember 2007 Gratulerer så mye:) Da er det håp for oss andre også Lykke til med veslegutt:)
Gjest Skrevet 30. desember 2007 #7 Skrevet 30. desember 2007 Gratulerer så mye med gutten ) Håper alt går fint med dere ) Kjempe fine julepresang du fikk ja... Gleeeeder meg som en unge til det er min tur ) Godt Nyttår )
mamma til 2 små:=) Skrevet 30. desember 2007 #8 Skrevet 30. desember 2007 Så fin fødsel da?...Hvor mye hjalp epiduralen?
Ninemi Skrevet 30. desember 2007 #9 Skrevet 30. desember 2007 Gratulerer så mye med den lille gutten. :-)
Slalotte Skrevet 30. desember 2007 Forfatter #11 Skrevet 30. desember 2007 Til "lillegutten imagen" Jeg ble veldig overaska over hvor mye det hjalp. Kjente riene fortsatt men kjente det bare i rompa.. hehe.. var ikke vondt i det hele tatt, men kjente når det var en rie.. syns det var merkelig og ta på magen min og sånn, var jo lamma. men det er jo normalt. For min del så anbefaler jeg epiduralen på det sterkeste, du kjenner pressriene for det er jo ikke det det går på. deilig og ligge og slappe av litt når man har hatt åpningsrier.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå