helenis + E-07 & D-09 Skrevet 30. desember 2007 #1 Skrevet 30. desember 2007 Har ei lita snuppe på knappe 2 uker. Hun får bare bryst, men pga endel spreng har jeg pumpet meg litt de siste dagene, og i dag ville jeg se hvor mye hun spiste, så jeg gav henne flaske. Det var 60ml på flasken, og det forsvant på 5min. Virket som hun kunne klart å spise mer, men jeg tenkte det holdt, for ellers måtte jeg varmet mer, og hun forsvant i drømmeland ganske fort når hun skjønte det var tomt. Det jeg lurer på er, burde hun fått mer? Er 60ml pr måltid lite/mye/akkurat pase for ei på 2 uker? Ikke greit å være førstegangs
Anonym bruker Skrevet 30. desember 2007 #2 Skrevet 30. desember 2007 Tror det kan variere ganske mye hvor mye de spiser. Tulla mi på 3 mnd spiser noen ganger 80 og noen ganger 150. Kommer helt an på hvor sulten hun. Leste et sted at barnet suger mye mer effektiv enn man pumper, så det kan jo godt hende de får i seg mer enn når man gir flaske. Ikke vet jeg:) Så lenge tulla di er fornøyd og legger på seg, så er det helt sikkert nok.
helenis + E-07 & D-09 Skrevet 30. desember 2007 Forfatter #3 Skrevet 30. desember 2007 Takk for svar Fler med erfaringer?
Gjest Skrevet 30. desember 2007 #4 Skrevet 30. desember 2007 Hvis du lurer på hvor mye babyen din skal ha til hvert måltid kan du regne det ut ved å gange vekten (gram) med 15% og dele på antall måltider i døgnet (ant.gram x 15% ) måltider pr. døgn Da vil du få antall ml som du kan gå ut ifra. Lillegutt er 3mnd og vi har brukt den formelen (som et ca-mål) til å beregne (både ved pumping og mme-dersom det har vært behov) siden vi kom hjem fra sykehuset. Ellers har jeg også hørt at barnet suger mer effektivt enn det du får ut ved å pumpe.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå