Fruktis¤Adele 2 år¤ Skrevet 29. desember 2007 #1 Skrevet 29. desember 2007 Jeg og sambo skal ta det helt med ro(etter streng beskjed fra lege),og lage god mat her hjemme og bare slappe av,senere på kvelden/natten skal vi til ett vennepar å skyte opp noen raketter,blir den roligste nyttårsfeiringen noen gang,men etter situasjonen og dømme synes jeg der er deilig:)
Katrine♥ ~Over terminen~ Skrevet 29. desember 2007 #2 Skrevet 29. desember 2007 Åhh.. Vi skal også ta det helt med ro, slappe av og kose oss! Blir den roligste nyttårsfeiringen noen gang for oss også, men gleder meg jeg, blir bare deilig! ;o)
Anonym bruker Skrevet 29. desember 2007 #3 Skrevet 29. desember 2007 Hehe, blir verdens slappeste nyttårsaften her:-) Skal se på Snekker Andersen dukketeater med ungene på dagen. Om kvelden skal vi spise en "halvgod" middag (gidder ikke lage kalkun bare til barna og meg, når gubben er bortreist), se litt på TV, og passe på at alle barna er våkne klokka tolv og får tent stjerneskudd og sett på raketter fra balkongen. Og det er det. Kjedelig kanskje, men med to uker igjen til termin hadde en fest vært bortkastet på meg uansett:-)
M*A*S*H* Skrevet 29. desember 2007 #4 Skrevet 29. desember 2007 Hvis jeg ikke føder skal vi bort på middag:-) Blir en tidlig kveld på vårs begge - gubben kjører for jeg får f... ikke plass bak rattet lengre hehehe.
Gjest Skrevet 29. desember 2007 #5 Skrevet 29. desember 2007 Her blir det også en rolig nyttårsfeiring... ) Meg å Sambo ska kose oss hjemme med pinnekjøtt. å slappe av... syns det e såååå deilig... stresser rundt til folk å fer masse besøk ellers i jula, så godt me ein kveld for oss selv....
Gjest Skrevet 29. desember 2007 #6 Skrevet 29. desember 2007 Sambo og jeg skal til søsteren min, der det blir servert både pinnekjøtt og kalkun!Namnam:) Blir bare oss og to av mine søstre, som begge har barn. så det blir en rolig kveld for alle. drar nok hjem rett etter rakettoppskyting klokka tolv
mammaen til Luca Skrevet 29. desember 2007 #7 Skrevet 29. desember 2007 Skal til min søster og mann, der det blir deres tre barn og et vennepar med 5 barn. Stille og rolig. Om jeg blir der frem til midnatt, gjenstår å se. Kan egentlig godt tenke meg å kjøre hjem tidligere og bare være meg selv! Men vi får se. Gleder meg ihvertfall til kalkun, for det er noe av det beste jeg får!
LaMegSpire Skrevet 29. desember 2007 #8 Skrevet 29. desember 2007 Reiser til Lisboa der kjæresten bor:) Vi har bare møttes en gang siden i sommer, så det spiller egentlig liten rolle hva vi skal finne på, blir godt bare å være med ham .Hørte noen rykter om diskotek, men håper egentlig på noe litt roligere. Jeg og lillegutt gleder oss masse til å få litt kos. Lillegutt har blitt skikkelig sterk, hele 30 uker nå, og jeg gleder meg masse til å la barnefar kjenne på gutten sin gjennom magen min:)
Solståle med 2 prinsesser Skrevet 29. desember 2007 #9 Skrevet 29. desember 2007 Jeg og samboer skal være hjemme å slappe av med pinnekjøtt til middag. Blir en rolig kveld. Får besøk av hans bror. Vi har 2 små troll (hunder) som ikke liker alle rakettene på nyttårsaften, så det et tryggest å ha de hjemme i vante omgivelser.
melkekua™ Skrevet 29. desember 2007 #10 Skrevet 29. desember 2007 Vi skal til mine foreldre på overnatting, spise god middag og nyte kvelden. Så blir det litt raketter før vi buer.
fullrulleihuset Skrevet 30. desember 2007 #11 Skrevet 30. desember 2007 Etter vi ble foreldre er nyttårsaften blitt en familiebegivenhet på lik linje med julaften. Koser oss med god mat og familien samles. Ser på raketter og ønsker hverandre godt nytt år før vi rusler til sengs =)
camosilla Skrevet 30. desember 2007 #12 Skrevet 30. desember 2007 Ja vi er vant til å ha en heidundranes fest nyttår, men naturlig nok blir det ikke det i år:) Vi og et vennepar som også har termin i januar, skal spise middag i sammen og kose oss på kvelden.
Gjest Skrevet 30. desember 2007 #13 Skrevet 30. desember 2007 Vi skal kose oss bare oss. De siste to årene har vi feiret hos mine foreldre i Bergen - har vært rolig begge årene, fordi jeg tidligere har erfart at nyttårsaften som oftest ender i en uendelig lang taxikø, hvis ikke man er så uheldig at man blir ufrivillig strandet på et eller annet dårlig nachspiel. Så festing på nyttårsaften har det ikke vært mye av de siste årene uansett, og det er ærlig talt ikke noe savn. Dermed er det ikke så uvanlig for oss å ta det rolig, men det blir rart - og utrolig koselig - å bare være oss to, siden vi pleier å feire med resten av familien. Men planen er klar Vi skal åpne de gavene vi ikke klarte å få med oss hjem til mine foreldre til jul, spise mørbradbiff fylt med sopp, ost og basillikum - med grønnsaker og bakt potet til. Og sambo har bestilt riskrem, siden han ble snytt for det på julaften (mine foreldre bruker multekrem) til dessert. Så har vi kjøpt eplemost som vi skal skåle med klokken tolv (hehh..da champagne av naturlige årsaker ikke er aktuelt) og eller se masse filmer, spille spill og bare kose oss. Blir deilig - jeg gleder meg MASSE =)
Anonym bruker Skrevet 30. desember 2007 #14 Skrevet 30. desember 2007 skal spise kalkun, gjemme meg for rakettene, tenne stjerneskudd(og kaste dem når de har kommet halveis fordi jeg ikke tør å holde i dem)
Kvitrebekk Skrevet 30. desember 2007 #15 Skrevet 30. desember 2007 Vi skal også ta en rolig hjemmekveld bare mannen min og jeg. Skal bli deilig. Orker ikke noe styr i år. Merker at jeg er i 36.uke nå gitt. Skal lage oss noe god mat her og bare kose oss :-)
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 30. desember 2007 #16 Skrevet 30. desember 2007 Vi har invitert svigers og sambos bror til middag klokken syv. Blir 6 stykker- skal lage steik, men det er ferdigstekt og det blir veldig enkelt. Desserten er is og innkjøpt brownies- perfekt for en som har 58 dager igjen til termin og er sliten..
Anonym bruker Skrevet 30. desember 2007 #17 Skrevet 30. desember 2007 Vi har invitert svigerforeldrene mine og svigerbror til oss på koldtbord med kalkunfilet som varmrett. I tillegg kommer et vennepar innom utpå kvelden med babyen deres på 1 mnd. Deili å få snøse litt babylukt, venter sååå på vår egen baby..Heldigvis bare 24 dager igjen:) Så nyttårsaften blir rolig på oss, min sønn på 10 og de andre 'guttene' sender opp rakettene, så slipper jeg engasjere meg -heldigvis..Litt glatt ute her,så d passer meg perfekt å slippe å bevege meg så mye ute. Slimproppen gikk i går,å jeg føler at det er noe i anmasj,så jeg kniper igjen til januar,da er jeg nok i fødemodus -så da kan det egentlig være d samme med både raketter og kalkun..
Gjest VerdensHeldigsteMamma Skrevet 30. desember 2007 #18 Skrevet 30. desember 2007 Vi skal kose oss hjemme, har invitert mamma og søsteren min hjem til oss på kalkun med waldorfsalat og full pakke. Vi har to hunder som ikke trives med alle rakettene, så mye av kvelden går ut på å være rolig og "normal" for at de skal føle seg trygge. Blir nok ikke noe drikking, kanskje gjestene vil ha litt øl til maten bare. Ellers gleder jeg meg veldig; dette blir første nyttårsaften på lenge at mannen min ikke skal jobbe=)
Hege & lille Hannah <3 Skrevet 30. desember 2007 #19 Skrevet 30. desember 2007 Jeg, sambo og hans sønn skal til svigersøster Har da tre dager igjen til termin, men jeg føler ikke på meg at det kommer til å skje noe de første dagene...
Har to herlige gutter! Skrevet 30. desember 2007 #20 Skrevet 30. desember 2007 oii er det bare jeg som blir med samboer ut på fest..vi skal spise middag med 2 andre vennepar os så på fest i nærheten...men dette er siste gang samboer drikker før terminen 2o feb så..er jo hyggelig å bli med så lenge jeg orker hiihi
Labambie Skrevet 30. desember 2007 #21 Skrevet 30. desember 2007 Så koselig å lese om hva alle andre skal! Vi skal mye av det samme jeg leste her,skal ha et vennepar på middag. Skal lage stor kalkun, waldorfsalat,fløtesaus og poteter med tilslørte bondepiker til dessert. Så skal de andre få lov å drikke så mye de vil,mens jeg skal kose meg med barne "champagnen" min fra sverige.. Litt raketter blir det også!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå