Anonym bruker Skrevet 25. desember 2007 #1 Skrevet 25. desember 2007 Er i uke 21. De siste par ukene har jeg vært skikkelig hoven og øm der nede (tyngdefølelse), særlig på den høyre siden (hele kjønnsleppa) og litt ovenfor mot lyske/skamben. Så hele "greia" ser igrunn helt skjev ut...... Det er også noe knudrete, nesten som små "klumper" inni kjønnsleppa (kan minne om åreknuter...) og når den er hoven blir den ganske hard og øm. Og lilla/blå i farge. Noen som vet???? Hva kan dette være??? Har aldri hørt om noen som har fått sånn før! Kan det være pga den økende blodtilstrømningen når man er gravid, bare..? Merker det mest hvis jeg har sittet lenge i ro, og skal reise meg... Om morgenen når jeg står opp (og har ligget) er det ikke så hovent som ellers... Ber dere fra 3.trimester om hjelp, hvis noen har hatt noe lignende!!!?? Hilsen bekymret!!!
Anonym bruker Skrevet 25. desember 2007 #2 Skrevet 25. desember 2007 Har hørt at det ikke er så uvanlig med åreknuter "der nede". Høres nesten ut som det er det du har fått. Tror jeg ville hørt med jordmor eller lege jeg. Er jo kjipt å gå rundt og bekymre seg.
Anonym bruker Skrevet 25. desember 2007 #3 Skrevet 25. desember 2007 Jeg venter nr 3 og siste del av svangerskapet er jeg også veldig hoven dernede. Reagerte akkurat som deg 1 gang, og lurte veldig. syns det var spesielt på den ene siden. Det er helt normalt. Knudrete og hoven, og stor både her og der og litt lilla. Det kommer nok av økt blodtilstrømning. Går man mye, sitter mye på huk m.m kan man også få åreknuter dernede har jeg hørt. Uansett har jeg blitt helt normal igjen etter svangerskapet, så syns ikke du trenger å bekymre deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå