Gå til innhold

lucas har det bedre hos bestemor enn hjemme hos oss :-(


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå har vi slite lenge med lucas som har falsk krupp.

Nå har vi vært på legevakta, og hvis ingen bedring så må han legges inn på sykehuset.

I natt har han vært hos bestemor, og han har sove som en stein, ikke hosta, og sove godt.

Spist masse mat har han også.....

kosa seg, dansa og synge....og bestemor gir han 100% oppmerksomhet...

 

så da er det noe her hjemme som er noe han reagerer på....men hva????

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Første jeg tenkte var innemiljø. Er dere sikker på at inneklimaet deres er godt? Det kan være sjulte "farer" som kanskje man må ha en ekspert for å finne.

Skrevet

ja, det har vi også tenkt på...

det som er forskjell hos oss og henne er : vi har blomster, det har ikke bestemor, mest i plast...

hun har ikke juletre,kun i plast, vi har ekte.

vi har det godt å varmt, bestemor har ca 22-25 grader.

hun har vegg til vegg teppe, vi har parkett ( burde være - men)

vi har et rom vi røyker i, men bestemor har det røykefritt, da hun ikke røyker....misstenker at det er der det ligger, for røyken siver jo ut lissom...Er det grunnen, skal vi slutte...samme F å vanskelig det er....

 

vi er ikke flinke til å lufte, da det er gulvkaldt her.....

 

tror det må være noen av de punktene her......

Skrevet

Inneklima? Vi har akkurat flytta fra en liten leilighet der vi måtte tørke tøy inne i stua, og det var alltid dårlig luft hjemme hos oss.. Mannen min hadde nesten konstant hodepine, men har ikke hatt det en dag etter vi flytta..

Skrevet

Det sikkert bare fordi kruppen er over. Det går jo som oftest over av seg selv.

Men det kan jo være noe med hjemmemiljøet også da, noe hann reagerer på (har dere husdyr?).

Skrevet

ja vi har 3 katter, men de har vi hatt hele tiden, og lucas er jo nå 17 mnd.

Har 2 rasekatter, og en vanlig huskatt.

tørker også tøy i stua, men det har vi også alltid gjort.

har en gryte med vann, på ovnen for å få litt fuktighet i lufta her....

Skrevet

Det har litt å bety kor i huset rommet dåke røyker i ligger. Eg hadde prøvd å røyke ute ein periode, og etter røyken latt det gå ei tid før eg holdt guten inntil meg. Evt ha på ei røykejakke. Kanskje plantene kan stå på vaskerommet, boden eller liknande for ei veke og sjå om det betrer seg då. Har dere det varmere enn 25 grader? Kva med å prøve 22. Det er ikkje så ille det. Prøv å lufte godt i huset ein gang til dagen, og på soverommet før han legger seg. Alle vindu åpne i to minutter kan gjere susen.

 

Verdt eit forsøk. Lykke til

Skrevet

Gå ut å røyk. Det må samboeren min. Ikke snakk om å bruke et rom i leil til det, fordi det siver ut uansett. Om han er disponert for å reagere på det så gjør han det jo.

 

Jeg har hørt at om de har krupp skal de ha det litt kaldt i rommet. Om dere har det varmere enn 22-25 grader så kanskje dere bør sette vinduet oppe på rommet hans en halvtimes tid før han skal sove? jeg synes 25 grader er varmt, men det er jo forskjell på folk:)

 

Jeg ville prøvd de to tingene i første omgang så kan dere se om det blir noe bedre:)

 

Må si at barn sover best når de har det kaldt.

 

tror ikke blomster/juletre har noe å si.

Skrevet

blir det ikke nok fuktighet når du tørker tøy inne da?

 

Jeg leste et sted at man aldri skal ha det fuktig på rommet til barna. Altså at man aldri skal tørke klær der inne. Man skal vel helst ikke tørke tøy inne i leiligheten uansett, men har man noe valg?? Gjør det selv, men kun på rommet vårt og den døra er alltid lukket.

 

Det er også veldig viktig for inneklima at dere stormlufter (åpner alle vinduer på full pudding) et par ganger om dagen.

 

Her i huset har vi alltid vinduet på kjøkkenet på liten gløtt om natta, det samme på soverommet vårt.

Skrevet

Uten å være noen ekspert, tror jeg at 2 av de tingene du nevner her påvirker, temperatur og røyking. Jeg ville aldri har hatt det røykerommet altså, og det er ikke fordi jeg er fanatisk ikkerøyker :)

 

Men viktigst av alt - temperaturen. Barn sover bedre i kalde rom. Det er jo utrolig enkelt å prøve da :)

 

Lykke til.

Skrevet

ps. Om ungen føles kald på fingre og nese etter soving, trenger det ikke bety at det er for kaldt. Så lenge de ikke våkner av at det er kaldt, så går det fint :)

Skrevet

Ja, enig.

Man skal ha det kjølig på soverommet og SELVFØLGELIG ikke røye inne.

Dere går vel ut og røyker?? Det har nemlig ingenting å si om dere bare røyker i ett rom, giften sprer seg til hele huset, så røyking inne med småbarn er galskap.

Skrevet

når han kommer tilbake til oss skal vi gjøre dette, som en forandrig for å se om det hjelper :

IKKE røyke inne, bruke eget tøy til det ute.

LUFTE godt et par ganger om dagen, ikke varmere inne enn 25 grader.

LUFTE godt på rommet hans, før han legger seg.

Han fryser ikke om natta, for vi er ofte inne hos han på natta,

Han ligger i ullundertøy, og fått ny allergidyne, og en ny madrass....

 

Vil gjøre alt for at han har det bedre, er 2.gang på 10 dager nå, at han er så dårlig...

Og har ikke lyst til å bli lagt inn på sykehuset heller.

Han klarer ikke å puste når vi legger han ned i senga, så den er bygd opp med bøker i forkant.

Skrevet

Det høres bra ut! Lykke til! :-)

 

Dersom det ikke funker, hadde jeg tatt kontakt med eksperter på inneklima :)

Skrevet

ja, det er galskap, og det er det slutt på nå....selv om han ikke har vært der det er røyk, kjenner han det jo sikkert i luftveiene sine...

 

problemet er når vi er på besøk, ingen tar hensyn, men nå vet jeg det, er det røyking, så drar vi med gutten vår...

( mamma er innbarka røyker, og neida, ho trodde ikke det hadde noe å si) TUFS.

Men det at ho er full av kreft selv, er hvis heller ikke noen grunn til å slutte å røyke.

 

har ikke røyka inne på et rom hele tiden, men i kulden har vi gjort det.

( vet det er idiotisk av oss....)

Jeg har det vondt med meg selv,når jeg skjønner at det kan være grunnen til hans plager....

Skrevet

Håper det hjelper og at dåke får ei bra jul, der alle holder seg friske =)

Skrevet

Selvfølgelig har han det bedre der om dere røyker inne. Trodde ikke folk var så lite opplyst nå til dags. Hvor er samvittigheten deres når han ligger å hoster slik? kvalmt spørr du meg.

 

Hilsen ikke anti røyker som har røyka selv.

Skrevet

Ser folk er veldig opptatt av å slakte dere for røykinga, men jeg så flere andre ting nevnt som er verre enn at dere røyker i et rom egentlig.

At dere ikke lufter er verst egentlig, det er utrolig viktig, og gir mye bedre inneklima og frisk luft er lettere å varme opp enn "ufrisk" luft, så da sparer dere noen kroner i strøm også. Om enn minimalt.

I tillegg kanskje dere skal vurdere om kattene skal få prøve å få noen egne rom slik at de ikke er i alle rommene? Det kan faktisk komme reaksjon så sent som 17 mnd, dessverre.

 

Hmmm...

 

Tørk også tøyet ute. Selv om det fryser så får dere ut mye av fuktigheten i tøyet så kan dere tørke det inne etter det har hengt ute noen timer. Mye bedre for tøyet også, lukter godt og blir mykere!

 

Mange mange fler tips, uten røykekritikk dersom du vil, bare si fra:)

Skrevet

Ja sant det Tillab ble litt glemt i all røyken =)

25 grader synes jeg er vel høyt også. men sikkert greit om man lufter godt gjennom dagen. (altså hurtig lufting slik en annen skrev lengre oppe)

20 er bra for huet heter det. Det er regelen de går etter på skoler. Altså de har 20 grader.

Ha det kaldt på soverommet til gutten din. Ha gjerne vinduet oppe når han legger seg. Blir det for kaldt ha det igjen når dere legger dere. Slik gjør vi det hvertfall. Men gutten vår sover som regle alltid med vinduet åpent om natta.

Unngå klestørk i oppholdsrom. Ha det på badet eller deres soverom f.eks.

 

Utfører du det samt røyker ute har dere nådd langt. Se om det bedrer seg. Gjør det ikke må du nok ta for deg kattene.

 

Lykke til med guttungen =)

Skrevet

alle råd mottas med takk....

røyke kritikken skjønner jeg....viste at den ville komme...

 

men vi røyker ikke i samme rom som han.....

hva gjør vi når vi er hos andre da, som ikke aksepterer røykefritt....

skal vi bare sitte hjemme da, uten omgang med venner og familie?

Skrevet

Jeg tar ikke barna mine med hjem til folk som røyker inne.

Skrevet

hvordan er temperaturen på soverommet? Mange barn blir overkokt på soverommet om natta... det bør ikke være over 20grader der når de skal sove.

Skrevet

Vel, jeg godtok ikke at pappa røyka inne når vi kom på besøk. Ville han ha besøk av oss måtte han pent nødt å gå ut. Han hadde da røyka i over 50 år. Men han ville seff ha besøk av oss! Så han gikk ut. Det vil nok deres venner og famile gjøre også. Om ikke er de jammen ikke mye å samle på.

Når det er sagt må du selv vurdere hvor røykfritt du vil ha det... Vi har også venner som røyker under viften på kjøkkenet. Vi drar likevel på besøk hos de og forlanger ikke at de skal gå ut. Det er så kort tid uansett så vi lar den gå.

Stå på krava dine så skal du se at de fleste godtar det =)

Skrevet

Røyker alle i omgangskretsen deres inne??? Ja, da hadde jeg heller sittet hjemme.

Skrevet

Alle i min omgangskrets som vanligvis røyker inne lufter før de får besøk med barn, og røyker selvfølgelig på utsiden så lenge det er barn på besøk hos dem... Det er jeg helt sikker på at deres familie og venner også vil gjøre hvis du ber dem om det, lykke til:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...