ApriIbaby Skrevet 22. desember 2007 #1 Skrevet 22. desember 2007 Hvordan får dere sprø svor på ribba?
Tingelingelate med to tomater Skrevet 22. desember 2007 #2 Skrevet 22. desember 2007 Hehe, er det virkelig en egen ribbetelefon? hehe...*ler*. Det er sambo som lager ribba og sprø svor får han hvert år:-) Aner ikke hvordan da...
ana baroma Skrevet 22. desember 2007 #3 Skrevet 22. desember 2007 Dampe under folie på sterk varme først, så steke på litt svakere varme etterpå. Svora blor alltid sprø... også må ikke ribba være for mager!!
Gjest Skrevet 22. desember 2007 #4 Skrevet 22. desember 2007 hehehehe nei. Følger oppskriften og ribba blir faktisk perfekt hver eneste gang. Kalkun derimot?? For en dum fugl:)
Mrs. Bouquet Skrevet 22. desember 2007 #5 Skrevet 22. desember 2007 Nei, skal ikke ha ribbe her i huset. Skulle vi hatt ribbe hadde jeg nok skjært bort den ekle svoren som setter seg fast i tennene og som det tyter fett ut av. (urk)
Linda-Kristin=) Skrevet 22. desember 2007 #6 Skrevet 22. desember 2007 nei:) steker den noen timer med dyptallerken under! da får den sånn fin form:) så setter jeg den opp i ovnen når den er ferdig og setter grillen på fullt til svoren er sprø! men må følge godt med da, for det går fort;)
hund&barn@fullrulle Skrevet 22. desember 2007 #7 Skrevet 22. desember 2007 He he, artig svar. Kalkun som er sååå enkelt og greit å lage!! Får stort sett til svoren også, selv om jeg ikke er så fan av den. Liker best å skjære den av selv, men det er visst "tåpelig" sier de andre her. Hm..
hund&barn@fullrulle Skrevet 22. desember 2007 #8 Skrevet 22. desember 2007 Forresten pleier jeg følge den eldgamle metoden med å legge svoren ned i vann i langpanne en 30 minutters tid, snu den opp og langsteke ribba. Kommer ikke svoren helt så er det opp under grillelementa en bitte liten stund. Pass på hele tiden!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå