Gjest Skrevet 22. desember 2007 #1 Skrevet 22. desember 2007 Hvert eneste år dumper det ned julekort i postkassen + en giro. Er det noen av dere som bruker disse kortene? Og betaler dere da giroen? Forventer bare ærlige svar nå
Carnivale Skrevet 22. desember 2007 #2 Skrevet 22. desember 2007 Nei, bruker de ikke, og nei betaler ikke giroen
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 22. desember 2007 #3 Skrevet 22. desember 2007 Bruker de om vi får kort av noen vi ikke har sendt til, og nei betaler ikke..
Gjest Skrevet 22. desember 2007 #4 Skrevet 22. desember 2007 Nei, bruker de ikke og nei, betaler ikke giroen. ...men... vi bruker den nydelig kalenderen som kommer fra Blindeforbundet... kanskje vi burde betale giroen også.... hmm.... Fikk egentlig litt dårlig samvittighet når jeg begynner å tenke over det......
Katja Skrevet 22. desember 2007 #5 Skrevet 22. desember 2007 Bruker de ikke og betaler ikke. Men fikk også en klump i magen ang blindeforbudet. Ungene elsker jo den kalenderen, tror jammen meg jeg skal sette inn en liten sum som "takk".
#Ariadne# Skrevet 22. desember 2007 #6 Skrevet 22. desember 2007 bruker dem ikke, betaler heller ikke...
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 22. desember 2007 #7 Skrevet 22. desember 2007 Bruker de ikke, og betaler ikke.
Gjest Riga + snulla & vesla Skrevet 22. desember 2007 #8 Skrevet 22. desember 2007 Bruker kortene, men betaler ikke giroen.
Dailis Skrevet 22. desember 2007 #9 Skrevet 22. desember 2007 verken bruker eller betaler. men er ett par år siden sist jeg fikk nå da.
Gjest Skrevet 22. desember 2007 #10 Skrevet 22. desember 2007 Glemte jo et spm da.....hvis dere svarer ja på begge spm....synes dere det er etisk riktig? Sende kort man ikke har betalt for og samtidig fremstå som man støtter en god sak? Kortene er jo egentlig ikke fine engang så hvor ble det av tanken bak i denne sammenheng:)
ana baroma Skrevet 22. desember 2007 #11 Skrevet 22. desember 2007 Det hender vi bruker dem i krisetilfeller, og det hender vi betaler en eller flere av giroene. Kommer litt an på hvem det er:)
~~DoraDora~~ Skrevet 22. desember 2007 #12 Skrevet 22. desember 2007 Bruker dem ikke, og betaler ikke giroen.
wireless wife Skrevet 22. desember 2007 #13 Skrevet 22. desember 2007 Jeg bruker de ikke, og betaler ikke giroen heller. Noen ganger har det kommet merkelapper til gaver, og de har jeg brukt dersom jeg har gått tom for egne merkelapper. Jeg syns det er etisk riktig ja. Altså det faktum at jeg ikke betaler giroen. Jeg har ikke bedt om å få det tilsendt, og jeg skulle helt sett at de ikke kom dumpende ned i postkassen. Dette fordi jeg ikke liker at organisasjonene bruker masse penger på å lage og sende ut slike ting. Det er en stor utgiftspost for dem, og de kunne heller brukt pengene på de som organisasjonen er ment på. Noen forsvarer det nok med at de får inn mer penger av dette enn de bruker. Ja, det er greit det. Men det tror jeg helt erlig de ville fått uansett. Hadde de sendt et enkelt postkort eller et brev fra seg til oss med en god jul ønskning og oppfordring om å støtte dem så hadde nok lika mange (i hvertfall tilnærmet) sendt dem et bidrag. Å betale giroen blir bare ett av så utallige mange tiltak i julestria, så jeg ville sett på det som en mye større nyttverdi bare med enkelte brev. Giroen kan ligge ved uten at de sender oss julekortene. Hadde de hatt en sms eller telefonbetaling hadde nok sjangsen for at jeg betalte gått MYE opp. Dersom jeg f eks kunne sendt en sms eller ringt et telefonnr og så belastet de f eks 100 kr til telefonregningen så hadde det vært så fort gjordt at det muligens hadde blitt om. GOD JUL! Hehe.
Gjest Skrevet 22. desember 2007 #14 Skrevet 22. desember 2007 Bra innlegg:) Spesielt det på slutten......jo enklere de gjør det jo bedre for alle egentlig.
wireless wife Skrevet 22. desember 2007 #15 Skrevet 22. desember 2007 Mhm. Jeg tror mange dropper å betale giroen mye fordi det er for mye tiltak. Hadde det vært enkere så hadde nok flere bidratt. I en overgangsfase kan de jo legge ved giro for de som ønsker å benytte det, men de aller aller fleste som er i live i dag kan sende sms, og de som ikke har mobil eller kan sende sms har i hvertfall vanlig telefon og muligheten til å ringe et gitt telefonnr. :-)
wireless wife Skrevet 22. desember 2007 #16 Skrevet 22. desember 2007 Det hade kanskje vært en idè å tipse dem om dette? Det kan da umulig være så innmari vanskelig å fikse???
grå :) Skrevet 22. desember 2007 #17 Skrevet 22. desember 2007 jeg bruker kjøpe egne kort og betaler heller ikke giroen. jeg kan godt støtte, men jeg liker ikke 'påtvungne' regninger. støtter heller ikke leger uten grenser så mye lenger. blir så dritt lei når jeg får giro etter giro, tiggebrev etter tiggebrev uten å ha bedt om det. dessuten synes jeg ikke de bruker pengene 'rett' når de sløser med så mye ressurser på ting som går rett i søpla. de må jo tape en del på det skulle man tro.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå