mine to små. Skrevet 18. desember 2007 #1 Skrevet 18. desember 2007 min sønn er 3 uker til fredag, å jeg vurderer å kjøpe mme etterpå, jeg har så utrolig vondt når jeg ammer, at tårene triller. å nå klarer jeg ikke mer. Hvilken mme burde jeg kjøpe? Nan? vanlig mme?
Krokka og prinsessa Skrevet 18. desember 2007 #2 Skrevet 18. desember 2007 Er sugetaket riktig? Har du fått hjelp til dette? Hva med å prøve ammeskjold først, før mme? Ser du ingn annen utvei, så er det ikke noe nedelag med erstatning altså. Men dersom du gjerne vil få til ammingen, så er det jo synd å gi opp så tidlig pga vondt dersom det er hjelp å få. Selv fullammer jeg, så kan ikke svare på det du egentlig spurte om.......
Tussa og Sofie Skrevet 18. desember 2007 #3 Skrevet 18. desember 2007 Er jo flere typer, NAN har en som heter HA1 allergenic eller noe, den er lettere fordøyelig for de små. Jeg startet med litt tillegg da hun var 2u uker ved siden av mm og startet med den, nå bruker jeg Hipp fordi hun har vondt i magen og jeg bare tester ut. Hipp er økologisk. Flytende nan får du også på butikken, jeg bruker det på natten, enklere ifht varming osv. Som hun over skriver har du forsøkt å få hjelp ifht ammingen, selv får jeg det ikke til og pumper meg det jeg kan, hun er nå 7 uker. Forsøk brystskjold som du får hos babybutikker og apotek. Lykke til!!
tonemelone Skrevet 18. desember 2007 #4 Skrevet 18. desember 2007 Jeg skjønner hva du prater om når du sier at det gjør vondt når du ammer... Jeg ga meg etter 6 uker, men den ene puppen måtte jeg gi opp etter et par uker. Det var som om noen stakk kniver dypt dypt dypt inn i den hver gang jeg ammet. Det hjelper ikke med bryst-skjold... fant ikke noe som hjalp, det er noe inni kanalene som ikke funker normalt... MEN, det gikk bedre når jeg pumpet... Har du prøvd det? Masser puppen godt, og løs opp knuter og harde områder, hvis ikke kan du få vondt etterhvert... Jeg bruker NAN HA1 som fåes kjøpt på apoteket. Har hørt at den er bedre enn NAN som er kjøpt i butikken, men det er jo individuelt... :-)
Snuppa_00:13 og Gutt_16:28 Skrevet 18. desember 2007 #5 Skrevet 18. desember 2007 Min er 8 uker og første ukene gråt jeg mens jeg ammet det var forferdelig vondt. Så kjøpte jeg ammeskjold og det hjalp, nå ammer jeg uten dem og det går fint. Kjøp purelan salve og smør på brystvorten etter amming, først lar du morsmelk tørke så smører du salven. Brystvortene mine ble helt fine etter en dag med masse behandling. Ikke gi opp så lett, tro meg jeg snakker fra erfaring. Jeg fikk null hjelp på hvordan jeg skal amme (fra sykehuset) men det går fint etter hvert. Likke til
Anonym bruker Skrevet 18. desember 2007 #6 Skrevet 18. desember 2007 jeg hadde samme problem. det eneste måten som hjelp meg var pumpingen, men desverre melkeproduksjonen min ble mindre pga det, og fortsattt pumper jeg men jeg får bare ca 300 ml mm og resten for han mme , han er 3 mnd, jeg gir collet.
Anonym bruker Skrevet 18. desember 2007 #7 Skrevet 18. desember 2007 Er det sårt? Hvis det er derfor det vondt, så kan du prøve å smøre med salve? Hvis det er gal sugeteknikk, så ville jeg tatt kontakt med ammehjelpen. Jeg hadde også veldig vondt til og begynne med, men det gikk heldigvis over. Hvis du ønsker å fortsette å amme, så bør du bite tenna sammen hvis det er fordi det er sårt. Det går over.
mine to små. Skrevet 19. desember 2007 Forfatter #8 Skrevet 19. desember 2007 ja jeg har prøvd å pumpe å alt, ingenting fungerer.. er akkurat som kniver vrir seg langt ned. akkurat som ble forklart under her. er skikkelig ille. å nippelene er heelt rosa. jeg har brukt Nan idag, å har gått fint, han se veldig fornøyd ut. skal ned på helsestasjonen for å høre i morgen Takk for alle svar. ps, jeg fikk heller ingen "opplæring" om amming på sykehuset. selvom jeg tilkalte de hele tiden å spurte. men ingen forklarte noe, bare putta nippelen i munnen hans å gikk :S
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå