Anonym bruker Skrevet 18. desember 2007 #1 Skrevet 18. desember 2007 1. Bruker dere vognen? 2. Er ikke det tungt å bære?
Yrha Skrevet 18. desember 2007 #2 Skrevet 18. desember 2007 Ja, bruker vognen når vi går tur på kveldene, og når han sover ute. Og ellers litt også. Nei, det er ikke tungt å bære. Sjalet gjør at babyen ligger helt inntil kroppen, og vekta blir jevnt fordelt (i motsetning til Babybjørn, der babyen henger etter skrittet, og bæresela henger i skuldre og nakke til bæreren). Kan bære en hel dag, jeg, uten å bli sliten
Krokka og prinsessa Skrevet 18. desember 2007 #3 Skrevet 18. desember 2007 Hvilket type bæresjal bruker du?
L-O-V-E&prinsen+spireimagen:) Skrevet 18. desember 2007 #4 Skrevet 18. desember 2007 enig med hun over. jeg bruker elastisk bæresjal... tror det var det det het! har også babybjørn, men jeg får vondt av å bære i den samt at gullet ikke liker å sitte i den... Jeg er iallefall kjempe fornøyd!
lenis&bebis Skrevet 18. desember 2007 #5 Skrevet 18. desember 2007 Jeg bruker vognen mye, men når jeg skal på småturer hender det ofte at jeg putter snuppa i det elastiske sjalet eller mei-taien. Veldig snedig på kjøpesenter og plasser med masse folk også. Av og til bruker jeg det elastiske sjalet inne, særlig når snuppa er grinete og lei seg. Hun roer seg i sjalet og elsker å bli bært rundt. Jeg får ikke vondt i ryggen av å bære.
superfornøyd m nr 2 på vei Skrevet 18. desember 2007 #6 Skrevet 18. desember 2007 Bruker masse vogn også. Og så alle mulige bæredingser (untatt babybjørn for den var vond for ryggen min). Ved bruk av elastsik sjal får du bundet opp hele vekten til babyen på kroppen, så det minner om å gå gravid (hvis du har han foran). Nå er sjefen her blitt 9 mnd og da er det minst belastining å ha han på ryggen (mei tai eller Ergo)
Bergene Skrevet 18. desember 2007 #7 Skrevet 18. desember 2007 Nei vi bruker aldri vogn, har ikke bruk for den for vi bare bærer henne i stedet, trives godt med det :-). Nei det er ikke tungt fordi vekten er så godt fordelt, det kjennes ut som om babyens vekt er en del av din egen vekt. Kan bære i timesvis, også på lange gå turer. Jeg bærer med vevd sjal (har et girasol og et didymos indio) og mei tai. Pappan bærer med beco formsydd sele. Når lillemor var mindre brukte vi elastisk sjal (moby wrap), veldig mykt og deilig til små bebiser, men det ble for tungt når hun var 4 - 5 mnd.
bobleplast og Amélie Amelusk Skrevet 19. desember 2007 #8 Skrevet 19. desember 2007 Vi bruker aldri vogn til vesla på straks 10 mnd. kun bæretøy, og da vevd sjal, mei tai, pod eller ringslynge:) Vekten fordeles så godt at jeg ikke merker at jeg bærer:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå