Anonym bruker Skrevet 18. desember 2007 #1 Skrevet 18. desember 2007 Mannen min sa igar at han vil ordne ekteskapavtale fordi hvis han kjoper hus eller sann og vi skal skille oss da sa han at "jeg skal bare tape penge". Ja sa for at hvis noen ting sjker jeg skal ikke kreve noen ting som han kjopte for sine penge hus eller bil. Men han tenker at det er bare jeg na sier sannt. Jeg er dissappointed about min mann:(((( Tenkte vi elsker hverandre og tro og stoler pa hverandre!!!
Nusse_83 Skrevet 18. desember 2007 #2 Skrevet 18. desember 2007 trodde det var slik at det man tar med seg inn i ekteskapet, som feks hus kan man ta med ut igjen.
Patetica fåkksi Skrevet 18. desember 2007 #3 Skrevet 18. desember 2007 Man kan elske hverandre höyt og stole paa hverandre, men samtidig ogsaa beskytte pengene sine OM noe en dag skulle skje. Pröv aa ikke ta det personlig.
Anonym bruker Skrevet 18. desember 2007 #4 Skrevet 18. desember 2007 Vi har samboeravtale som også gjelder etter vi giftet oss. Jeg hadde en del penger fra før, så ønsket å beskytte meg selv. Handler ikke om at jeg ikke elsker mannen min, men at jeg ikke ønsker å evt. miste noe som jeg har opparbeidet meg før vi traff hverandre. Utrolig hvordan folk kan forandre seg under skilsmisser.
aanonym Skrevet 18. desember 2007 #5 Skrevet 18. desember 2007 Er samboeravtalen tinglyst? Hvis ikke, kommer du ikke så langt med den i en tilspisset situasjon. Du må ha en tinglyst ektepakt for å være sikker.
Gjest Skrevet 18. desember 2007 #6 Skrevet 18. desember 2007 Da må du passe på at INGEN av dine penger går til huset i form av nedbetaling av lån, penger til oppussing osv. Dessuten burde du ha en konto som er din "særeie" og som du kan sette penger inn på.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå