Gå til innhold

Nå er sambo noget hissig på sjefen sin...


Anbefalte innlegg

Gjest Sekretøsa
Skrevet

Der han jobber, har de beredskapsuker, altså, de må være tilgjengelig 24/7, og det er jo meget godt betalt...

I dag kom sjefen og sa at de skulle slå sammen litt (de jobber på hver sin avdeling, og har sitt og styre med der), sånn at sambo skulle "slippe" og ha beredskap noe mer..

Han har jo ikke bedt om og slippe det, og det vill jo tilsi at han går ned en hel del i lønn da (150.000-200.000)

Må man ikke varsle om sånne ting da?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

han har vel en kontakt som sier noe om disse ukene?

Skrevet

mente selvfølgelig kontrakt...

Skrevet

De kan endre på stillingen hans, men ikke på lønnen. Om han så hadde blitt satt til å være vaskehjelp skulle han fortsatt hatt samme lønn. Så lenge han har kontrakt har de ikke noe de skulle sagt (hvis ikke de hr en j** god grunn til det). kontakt LO.

Gjest Sekretøsa
Skrevet

Det er jo det som er problemet da.. han har ikke kontrakt på at han SKAL ha beredskap, men at det må påberegnes..

Sånn som det har vært til nå, de siste 6 årene, så har han hatt vakt hver 4 uke, og det har vært fast. Innimellom mere, om andre ikke har hatt mulighet

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...