Gå til innhold

Oppskrift på sjokoladecookies?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har? Har lett på nettet, men finner bare med havre som hovedingrediens, og det høres ikke like godt ut... Gjerne en oppskrift man kan ha både mærk og hvit sjokolade i :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

 

Denne fant jeg på nettet for noen år siden, de er knallgode.

 

Chocolate Chip Cookies

 

 

 

 

 

Ingredienser

• 2 plater kokesjokolade, hakkes i biter

• 6 dl hvetemel

• 1 teskje natron

• 1/2 teskje salt

Disse tre blandes sammen før de tilsettes deigen.

• 200g smør

• 2,5 dl brun sukker

• 1,25 dl vanlig sukker

• 2 egg

• 1 spiseskje vaniljesukker

 

 

Fremgangsmåte

Smør og brun og "hvit" sukker blandes sammen inntil luftig. Egg og vaniljesukker blandes i. Melblandingen blandes i. Sjokoladebiter røres i.

Sett små klumper, ca. en spiseskje hver, på en bakeplate (gjerne dekket med bakepapir). La det være nok plass i mellom, da de flater seg ut under stekingen. Stek ved 180 grader i 8-10 minutter. Ta av bakeplater med en gang de er stekt, og la dem kjøle litt før du spiser dem. (Sjokoladen er VARMT!) Serveres, gjerne litt varm ennå, og med melk å drikke.

Freia lager sjokoladebiter, solgt bare i små esker. Disse er bra men dyre, oppskriften over tar to sånne esker.

 

Skrevet

After Eight kaker

 

 

"After Eight kaker" er rett og slett superlekre sjokoladesmåkaker med smak av After Eight!!!

 

Ingredienser:

 

125 g smør

50 g melis

1 egg

230 g hvetemel

20 g kakao

50 g After Eight

 

Pynt:

100 g hvit sjokolade

100 g After Eight

 

Fremgangsmåte:

 

Pisk mykt smør sammen med melis og egget. Bland inn hvetemel og kakao til du får en jevn deig. (Deigen kan også lages ved å ha alle ingrediensene i på en gang i en food processor med hakkekniv.) Kna til slutt inn fint opphakket After Eight sjokolade. Sett deigen kjølig i 30 min.

 

Form deigen til kuler som legges på bakepapirdekkede stekeplater og trykkes litt flate med fingrene. Stekes midt i ovnen ved 175°C i ca 12 min. Avkjøles på rist.

 

Smelt den hvite sjokoladen og After Eight sjokoladen hver for seg (dette gjøres kjapt ved å ha sjokoladen oppdelt i biter i en kopp et par minutter i mikroen). Fyll først den hvite sjokoladen i et kremmerhus laget av matpapir og ringle over kakene. Gjenta med smeltet After Eight. La kakene stå i kjøleskapet til sjokoladepynten har stivnet.

 

Tips:

 

1 pakke After Eight sjokolade (normalstørrelse) tilsvarer 200 g.

 

"After Eight kaker" oppbevares kjølig i tettsluttet kakeboks. Ha matpapir mellom lagene.

Skrevet

Takker :)

 

Da er det ikke umulig at det blir bakst har i dag :))

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...