Gjest Skrevet 14. desember 2007 #1 Skrevet 14. desember 2007 Har nå vært mer eller mindre syk i nærmere 3 uker, først med oppkast og diare, deretter grusomme smerter i mage/underliv og deretter influensa. Siden jeg begynte å kaste opp så mye og magesmertene kom med full styrke da influensan skulle vært over, så tok legen mange forskjellige blodprøver (kunne telle 22 kryss på skjemaet). Fikk svar i går om at det var noen av prøvene som var unormale, bla leverprøven. Så da lurer jeg på: hva kan det være? Noen som har noen erfaringer? Sitter med tanken på at jeg har kreft, og det er veldig slitsomt siden jeg i tillegg er syk og må ta kvalmedempende tabletter hver dag for å klare og holde på væske. Er ikke hypokonder av meg i det hele tatt, men dette bekymrer meg virkelig. Skal ringe legen på mandag og få litt mer utfyllende svar, men det hjelper jo ikke når man sitter alene en fredagskveld og har litt for mye nerver... Noen som har noen erfaringer med dette? Takker for svar Mvh
Gjest Skrevet 14. desember 2007 #2 Skrevet 14. desember 2007 Glemte å si at jeg i tillegg har gått ned ca 7 kg siden begynnelsen av november (grunnet et samlivsbrudd trodde jeg) og når folk bemerker det så skjønner jeg jo at det vises veldig godt selv om jeg ikke ser det selv. Veide 54 kg før, nå viser vekta 47 kg...
Inga Bling Skrevet 14. desember 2007 #3 Skrevet 14. desember 2007 Leververdiene kan komme av medisinen du bruker. Neppe kreft. Men levren din sliter litt i øyeblikket med et eller annet.
roxanne Skrevet 14. desember 2007 #4 Skrevet 14. desember 2007 Forhøyede leververdier kan jo komme av veldig mange andre grunner enn kreft. Det kan være infeksjon, hepatitt, galleproblematikk. Så ikke tenk det verste. Føler du deg bedre nå, eller er du like syk? Er du blitt bedre så er jo det et godt tegn.
Honningmelon Skrevet 14. desember 2007 #5 Skrevet 14. desember 2007 Høye leververdier kan også komme av kyssesyken. Ikke stress med kreft, det er mange grunner til høye leververdier.
*Emma & Mathias*spire i magen* Skrevet 14. desember 2007 #6 Skrevet 14. desember 2007 Har du mørk urin? Tatt mye paracet ifb med at du har vært syk? Eller annen medisin som inneholder paracetamol? Den angriper leveren ved langvarig bruk, eller for store enkeltdoser. Da kan du få smerter i magen. For sikkerhets skyld, hold deg unna paracetamol inntil videre prøvesvar foreligger. Tror nok du kan ta det med ro, så lenger legen har oppdaget det. Men du må nok følges opp med blodprøver, for å kartlegge stigning/senkning i leververdiene dine. Jeg holdt på å dø for noen år siden av akutt leversvikt. Asat og Alat verdiene mine lå oppi 200. De skal ligge mellom 16 og 54 eller noe rundt der. Da hadde jeg enorme smerter i nedre mageregion, og kunne ikke stå oppreist. Ble lagt inn på sykehus, og måtte ligge i 40 timer med intravenøs motgift. Lykke til Det går nok bra
Gjest Skrevet 14. desember 2007 #7 Skrevet 14. desember 2007 Brukte ikke noe medisin da jeg tok blodprøvene, de kvalmetablettene fikk jeg først da jeg hadde vært der. Er bedre nå ja, men kvalmen gir seg ikke og enda kjenner jeg magesmerter (er i magesekken nå og ikke i underlivet lenger). Har aldri vært plaget med verken magen eller underliv før, så dette er helt nytt... Crpen min var for høy, så har en infeksjon i kroppen men han ville ikke gi meg noe penicillin enda. Bare vente til det blåste over. Det bekymrer meg litt da at han sa at det var andre prøver som ikke var normale, uten å si noe om hvilke prøver det var. Kyssesyken nevnte han ikke noe om i det hele tatt, og har ingen kjertler som har hovnet opp (hvis jeg tenker på rett sykdom nå da). Vet jo at det bare er dumt å tenke sånn, og at det sikkert er noe ufarlig siden jeg kunne vente med videre undersøkelser til jeg ble frisk igjen. Takk for svar alle sammen, jeg føler meg litt mer beroliget akkurat nå (Selv om tankene kommer snikende igjen når jeg kryper under dyna i kveld...)
Gjest Skrevet 14. desember 2007 #8 Skrevet 14. desember 2007 Huff, så skummelt...Veldig bra at det gikk greit med deg. Bruker ikke mye paracet nei, tok noen da jeg hadde feber som fulgte med influensaen men ikke mange. Bruker derimot en medisin som heter Orudis, og legen sa at det var mulighet for at magen var litt "ødelagt" av den. Må jo bare vente og se. Hva var grunnen til din akutte leversvikt da?
Twintipp og himmelblå Skrevet 14. desember 2007 #9 Skrevet 14. desember 2007 Du, ta det helt med ro.. Det er sikkert ikke noe farlig. Jeg skal også tilbake å ta nye prøver om 14 dager da leververdiene var for høye. Men, det er veldig vanlig etter en sjau. Har hatt det mange ganger jeg.... Ikke noe å bli bekymret for.. Og ikke tenk på kreft. God varm klem til deg
Honningmelon Skrevet 14. desember 2007 #10 Skrevet 14. desember 2007 Skjønner godt det er skummelt. Men, for snart et år siden fikk jeg omgangssyke, og ble ikke kvitt diare'n. Hadde diare i en mnd. Plutselig orket jeg ingenting, mistet følelsen i hendene, synsforstyrrelser osv. Ble sendt til sykehuset for blodprøver, for lege ville ha svar raskt. DA var jeg redd da!!! Det viste seg at jeg hadde kaliummangel (noe som kan være alvorlig). Men, jeg fikk noen piller, og ble bra etter en uke. Så prøv å slappe av. Mest sannsynlig så er det ikke noe farlig.
Gjest Skrevet 14. desember 2007 #11 Skrevet 14. desember 2007 Har du hatt sånn hver gang du har vært syk da Twintipp? Han sjekket kalium-nivået i blodet mitt, men fikk ikke noe svar på det da han ringte i går. Hadde vært livredd jeg også Honningmelon, dersom det hadde vært meg så der skjønner jeg deg veldig godt. Flott at det gikk bra med deg da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå