Gå til innhold

For tusende gang, angående permisjon og ferie avvikling!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er allerede for sent ute å sende inn skjema til arbeidsgiver som skulle vært sendt 2 måneder før permisjonen begynner- 5 februar. Så nå må dette gjøres denne uken!!

 

Sliter med utfylling av ferien, ringte til en koselig dame på NAV som sa at jeg kunne melde når jeg skal ha ferie en måned tid før. Foreldrepenge perioden kunne da utsettes med 4 uker og 1 dag, som er lovbestemt ferie.

 

Juli neste år, si da at jeg tar ferie fra mandag i uke 28 (7/7) tilogmed mandag i uke 32 (4/8) som jo er fire uker og en dag.

 

Men hvordan skal jeg da fylle ut at far tar sin 6 ukers fedrekvote? Siden vi ikke kan ta dette samtidig? De 4 ukene og 2 til, de vil jeg da IKKE få lønn for? Den er jo grei, for feriepengene er jo til for ferie.

 

Får feriepenger av arbeidsgiver, samt en annen arbeidsgiver jeg hadde tidligere. Vil også få full opptjening av feriepenger til året etterpå da arbeidsgiver utbetaler lønn og ikke NAV.

 

Sikkert blitt spurt om før, men ikke funnet ut av dette ved å søke i forumene eller på nettet likevel!! HJELP!!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fikk du beskjed om at det måtte sendes inn 2 mnd før? Jeg fikk nemlig 3 uker eller noe i den duren... Gir meg over av NAV..

 

Men kan jo forsøke å bidra med mitt her :)

 

Er det slik hos dere at far skal være alene med lillegutt under sin permisjon? Eller hadde dere tenkt å være sammen? Om det blir det første, så går du tilbake i jobb de ukene og evt tilbake i permisjon om det passer inn slik. Om det er nummer 2, så kan du ta ut din ferie, men du må evt være hjemme uten lønn de ukene du ikke har ferie eller jobbe.

Du kan fint være hjemme samtidig, men det er kun 1 av dere som kan ta ut foreldrepenger :)

 

 

Skrevet

Er skjema til jobben jeg skal sende 2 måneder før permisjonen starter, NAV skal ha sine papirer minst en måned før.

 

Vi har tenkt å være samtidig hjemme når han har fedrekvoten sin.

 

Så langt er jeg kommet til at jeg tar da min ferie mens han har fedrekvote, så siste uken er det lissom ingen penger på meg- mens han har siste uke.

 

Skjønner jo at ikke begge to vil få permisjon samtidig- og lønn!! Men

Må de gjøre det sååå vanskelig enkli?!?!

Skrevet

Jeg sjanser ikke på noe med NAV jeg altså, skal gå ned og personlig levere alle papirene for å sikre meg! Samt be om skriftlig kvittering på at det er mottat.

 

Tror nav lever og ånder for å gjøre ting vanskelig ja :) Og det blir riktig som du sier; den siste uka blir ulønnet pga hans permisjon.

 

Jeg synes forøvrig det også er for dumt at man ikke kan ha full feriepenge opptjening det året man går i perm. Jeg får det nå fordi arbgiver betaler lønna mi, men det er mange som taper mye penger på det der.

Skrevet

Forstår det er kjipt for de som får pengene fra NAV, men det gjør heldigvis ikke jeg heller. Men så jobber jeg i et stort norsk privat konsern også, som nok har har endel gravide kvinner i permisjon.

 

Synes det burde kommet en mann hjem til deg som hjalp med å fylle ut papirene- eller man kansje burde få lønn for å fylle ut dette. Arg- vanskelig!

 

tenkte også å gå til nav og levere de personlig, men når de sier en måned før så er vel det 1 måned før permisjonen begynner- for meg er det februar- og må da levere innen 5 januar.

 

 

 

 

Skrevet

Om du har avtalt med arbeidsgiver at du tar noen dager permisjon uten lønn skriver du bare at du skal ha 6 uker ferie på NAV sitt skjema slik at de vet du ikke skal ha penger i dette tidsrommet. Og skriver opp samme tid for fars fedrekvote.

Til arbeidsgiveren din skriver du 4+1 dag ferie og 1+4 permisjon uten lønn(men jeg regner nesten med at du har 5 uker ferie for det har de fleste nå og da får du 1 uke uten lønn fra arbeidsgiver. Men dette trenger ikke nav opplysninger om, de skal kun vite når du skal ha penger og ikke).

Skrevet

til mphs:

 

det var dagens beste svar, ingen som har forklart det så enkelt før!! stor takk til deg!! :)

 

jeg har 5 uker ferie ja, enkli har jeg en uke til fordi jeg jobber turnus- men det er noe man tjener opp så må høre med sjefen om jeg får den siste uken.

 

arbeidsgiver utbetaler lønn under permisjon. samt full opptjening på feriepenger under permisjon

 

 

 

 

Skrevet

Fint å kunne hjelpe:o)

 

Heldig du som får pengene direkte fra arbeidsgiver. Det fikk jeg også sist men denne gangen har jeg en ny arbeidsgiver og må få det gjennom NAV.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...