<3 qleopatrice <3 Skrevet 10. desember 2007 #1 Skrevet 10. desember 2007 Jeg vil gjerne ligge i badekar og bruke lystgass som smertelindring. Også vil jeg føde i badekaret... Og kun jormor og barnepleier tilstede utenom samboern min. Gleder meg til å føde og håper jeg kan få det til slik... Hvordan vil du at din fødsel skal være?
mine små alver... Skrevet 10. desember 2007 #2 Skrevet 10. desember 2007 Enkelt raskt og smertefritt:) hehe er andregangs og gleder meg ikke denne gangen. Tror desverre ikke du får lystgass i badekar....
Gjest Skrevet 10. desember 2007 #3 Skrevet 10. desember 2007 Jeg håper at jeg kan tenke etterpå at: "jøss, dette var jo ikke såå ille som jeg hadde trodd"... Vil ha en passe rask fødsel, der jeg ikke blir for redd. Kanskje jeg vil i badekar også... får se hva som skjer... vil ikke planlegge for mye på forhånd!
Bimsevimsen-på overtid :-( Skrevet 10. desember 2007 #4 Skrevet 10. desember 2007 Jeg vil ha det slik som forrige gang!!! Bare badekar som smertelindring!! (Rier kl 23, kjørte hjemmefra kl 23.55...nyttårsaften med fyrverkeri på himmelen og ingen biler på veien utenom oss!! Fødestue kl.00.30. Badekar 1 1/2 time...litt prekestol og ligge på sengen, pressrier i 25 min. Jenta født kl 05!!! Helt fantastisk fødsel, og var så utrolig opplagt etterpå!! Ikke støl, stiv eller noe smerte i etterkant av fødselen!
<3 qleopatrice <3 Skrevet 10. desember 2007 Forfatter #5 Skrevet 10. desember 2007 Bimsevimsen : Noe lignende hadde jeg det... men rakk aldri badekar så derfor har jeg lyst å prøve det. Men man kan jo egentlig aldri planlegge det, for det blir nok ikke slik man har tenkt......
Bimsevimsen-på overtid :-( Skrevet 10. desember 2007 #6 Skrevet 10. desember 2007 Nei, ikke sant... det går jo ikke ann å planlegge det. Jordmoren spurte meg da jeg kom inn hva jeg ville, og jeg sa badekar og akupunktur. Og så sa jeg at jeg ikke hadde sett for meg så mye annet, men ville se fødselen ann. Fikk kost meg i badekaret, holdt nesten på å sovne. Men da jeg lå på sengen spurte hun om jeg fremdeles ville ha akupunktur, men da takket jeg nei. En av venninnene mine har ønsket badekar på begge fødslene, men har ikke rukket det noen av gangene.
<3 qleopatrice <3 Skrevet 10. desember 2007 Forfatter #7 Skrevet 10. desember 2007 Bare jeg ikke føder i bilen... så er det greit for meg He..he. Skal også ha akupunktur denne gang, tror det var det som gjorde at det gikk fort sist gang
PlinkiPlonk Skrevet 10. desember 2007 #8 Skrevet 10. desember 2007 Jeg er 3 gangsfødende, og vil det skal være fort over! Ikke revne fra a til å som jeg gjorde første gang. Ellers kan man ønske fødselen blir sånn og sånn, men den blir skjelden sånn man ønsker!
It's all about me Skrevet 10. desember 2007 #9 Skrevet 10. desember 2007 Jeg er fornøyd så lenge jeg får åpning innen jeg kapitulerer helt denne gangen. Fikk aldri det forige gang og slo meg skikkelig vrang etter over 30 timer.
Supertea Skrevet 10. desember 2007 #10 Skrevet 10. desember 2007 Jeg vil ha keisersnitt! Helst med narkose! Alle maser om hvor fantastisk det er å føde, men jeg gjør faktisk ikke dette fordi jeg har lyst til å finne ut hvor mye smerte jeg tåler. Jeg gjør det for å få en baby.
snart mor til 3 Skrevet 11. desember 2007 #11 Skrevet 11. desember 2007 hehe....og vi andre gjør det for smerten, gleden av å gå i månedsvis svimmel,kvalm og kaste opp??? hehe...du e nu søt du må e sei ;-)
snart mor til 3 Skrevet 11. desember 2007 #12 Skrevet 11. desember 2007 drømmefødselen må være om alt bare går myye lettere enn sist...det å prøve å føde ut en unge som faktisk ønsker å komme ut hadde vært veldig greit å oppleve... ellers så vil jeg bare tro at epidural,lystgass,masse vann, en støttende ektemann og det å slippe å føde midt på et fjell vil være ting jeg vil sette stor pris på.. skal sette meg i en bil å kjøre to hunde mil en uke før termin så krysser bare fingrene for at jeg kommer fram før ungen vil ut.. Må ærlig innrømme at det å skulle bli stående midt på et fjell skremmer meg litt...men er denne fødselen noe som den forje så vil jeg ha advarsler i goood tid...heh..sist gang startet det hele klokken fire om natten og guttungen kom formiddagen etter..så satser på å få et hint eller to en stund før denne gangen og ;-)
Tigermor. Skrevet 11. desember 2007 #13 Skrevet 11. desember 2007 Hadde en drømmefødsel sist, og håper at denne fødselen blir like fin selv om det sikkert er umulig å få en kopi av forrige gang! Forrige gang gikk jeg hjemme med svake murringer og lakk fostervann i et drøyt døgn før vi dro på klinikken til akupunktøren som skulle være med oss på fødselen. Var på klinikken i ca 4 timer med rier som ble sterkere og sterkere, greide fint å puste meg gjennom de med god hjelp fra akupunkturen =) Da det var ca 3 min imellom riene dro vi til føden, og da gikk det plutselig fort!! Hadde 6 cm åpning, og etter at vi fikk tildelt fødestue så tok det vel en drøy halvtime før jeg måtte presse. 4 press senere var vi foreldre =) Håper at alt går like fint denne gangen, men håper at jeg rekker en tur i badekaret denne gangen, hadde gledet meg veldig til det sist, men det rakk vi ikke da! Ellers ønsker jeg kun akupunktur og massasje som smertelindring!
Supertea Skrevet 11. desember 2007 #14 Skrevet 11. desember 2007 Søt ja! Du skulle sett meg i virkeligheten
prego Skrevet 11. desember 2007 #15 Skrevet 11. desember 2007 Jeg har ikke tenkt så alt for mye på hva slags smertelindring osv.. har hørt at alle ikke liker lystgass så godt, smerten forsvinner ikke, men man blir bare ute av stand til å gi uttrykk for hvor vondt man har... har jeg hørt da.. jeg vet iallefall hva jeg IKKE vil ha, og det er jordmorstudenter, legestudenter og barnepleierstudenter.. ei jeg kjenner fikk dobbelt opp av alt, og alle skulle ta på og kjenne på åpning osv.. kan ikke tenke meg det blir en hyggelig opplevelse.. kan kanskje strekke meg til jordmorstudent, for de jeg har møtt til nå virker greie... men vil ha minst mulig som skal titte meg langt oppi evigheten..
Gjest mphs Skrevet 11. desember 2007 #16 Skrevet 11. desember 2007 Jeg håper den ikke tar mer enn 12 timer. Og jeg vil bruke risposer og kanskje akupunktur som smertelindring. Brukte 57 timer og kun risposer sist.
Junebug Skrevet 11. desember 2007 #17 Skrevet 11. desember 2007 Hva er risposer? Sånne som en putter i mikroen typisk, evt fryseren? Hvordan brukte du det?
Uglemamma er tobarnsmamma! Skrevet 11. desember 2007 #18 Skrevet 11. desember 2007 Vel, håper på badekar igjen... FIkk kose meg sikkert 7 timer tilsammen i mange badekarturer forrige gang...Holdt på i 47 timer da, og hadde dødd uten badekar på rommet,det er jeg helt sikker på.... Kan ikke si jeg gleder meg igjen,men så lenge jeg kan få lov å føde på under 20 timer,så hadde jeg vært fornøyd. Og får badekar igjen...Og får være på storken...Ooooog slipper bekkenløsning. Sånn. Der.... Sånn vil jeg ha det ;P
J@h@ Skrevet 12. desember 2007 #19 Skrevet 12. desember 2007 Siden mine foregående fødsler har vært særdeles langdryge, smertefulle og uten særlig fremgang vil jeg hvis som de andre gangene vannet går først, bli tatt inn med en gang, satt på kur/drypp, få satt epidural og bli ferdig!! Skal ha samtale med jordmor om dette siden jeg hadde voldsom fødselangst forrige gang og ingen hensyn ble tatt den gangen. Denne gangen vil jeg være sikker på at jeg kan unngå mest mulig stress.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå