Mammaaaaaa Skrevet 10. desember 2007 #1 Skrevet 10. desember 2007 Har veldig lyst å fullamme til småtten er 6 mnd,men han virker så misfornøyd for tida! Vil ha mat ofte, og spesielt om kvelden blir han aldri heilt fornøyd. Har prøvd med mme av og til og då er han kjempeblid lenge og kan sove i mange timer... Er det på tide med grøt? Vil ikkje at han skal vere sulten heile tida heller...
Anonym bruker Skrevet 10. desember 2007 #2 Skrevet 10. desember 2007 Ikke på tide med grøt, men på tide å innse at du ikke har nok melk og gi mme i tillegg til den melken du har.
Mammaaaaaa Skrevet 10. desember 2007 Forfatter #3 Skrevet 10. desember 2007 Han er 4 md. glømte å skrive det.. og ganske stor;)
Anonym bruker Skrevet 10. desember 2007 #4 Skrevet 10. desember 2007 Jeg synes anonym her er ganske frekk som sier at du ikke har nok melk! Jeg har gutt på 4.5 mnd og har mer enn nok melk, men pga at han krever så mye mat sa hs til meg at jeg kunne begynne så smått med grøt. Det har INGEN sammenheng med at jeg ikke har nok melk, for det har jeg. Dessuten sier hs at det er ebdre å begynne med grøt enn mme. Morsmelk er også lettere fordøyelig enn mme og grøt etc, så de spedbarna som krever mye kalorier vil mest sannsynlig ikke bli 100% fornøyd med bare morsmelk etter noen måneder. Jeg begynte med maisgrøt. Ser ut til å fumgere.
Mammaaaaaa Skrevet 10. desember 2007 Forfatter #5 Skrevet 10. desember 2007 Ser jo at det er melk i puppene, det renner jo i munnviken hans når han et, og klarer å melke ut litt og, så eg meiner jo eg har nok melk... Sier hun det er bedre å begynne med grøt på kvelden i stedet for å gi han ei flaske mme? Han er jo ein stor gutt, og dei trenger vel litt meir mat og, visst eg ikkje tar heilt feil;) Tusen takk for svar!
Anonym bruker Skrevet 10. desember 2007 #6 Skrevet 10. desember 2007 Hvor dum går det an å bli? Blir jo ikke akkurat mere melk av å gi tillegg utenom. Hvis mor ønsker å amme videre, så er vel ikke det en god ide å begynne med mme. Kanskje det er babyens måte å øke produksjonen på å spise ofte om kvelden. Dessuten er det mindre melk om kvelden også, så det kan være en annen grunn. Til HI: Hør med helsesøster, de vet det best.
Anonym bruker Skrevet 10. desember 2007 #7 Skrevet 10. desember 2007 hei igjen. HS anbefalte meg å begynne med grøt på formiddagen og etterhvert gi grøt på kvelden. Begynne med 1 ts. Blande det ut med morsmelk. I løpet av 1-2 uker øke jevnt til du får en porsjon:-) Lykke til da:-)
Marimekko ♥2 gutter♥ Skrevet 10. desember 2007 #8 Skrevet 10. desember 2007 Vi begynte også med grøt til lillegutt rundt 4-månedersalder. Han var også (og er fortsatt) en god og stor gutt. Gikk greit med mat til han på dagen, selv om han var mindre fornøyd og mer sutrete enn vanlig. Men, på kvelden satt jeg og ammet han nesten hele tiden fra kl 18 og utover... Så, grøt er fint til store babyer Vår gutt ble mye mer fornøyd, og det er jo ikke rart - jeg blir selv gretten når jeg er sulten jeg Vi begynte også med maisgrøt, og han fikk den på ettermiddag, i fem-tiden ca. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå