Gå til innhold

er jeg stygg om jeg lar dattera mi på 6uker gråte til hun sovner ??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har hele tiden tatt henne opp, og nå tror jeg kanskje at det er derfor hun gråter, hun er kjempetrøttt.

Det er ingen vond gråt hun har - men hører hun er sinna og trøtt.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja det synes jeg du er. Når hun er så liten trenger hun trøst og nærhet. Prøv å sitte ved siden av sengen og holde en hånd på henne slik at hun kjenner at du er der.

Skrevet

Jeg mener å ha lest at man ikke skal bruke denne måten før de er 6 måneder eller noe?? Jeg hadde iallefall ikke gjort det :) Prøvd rugging, bæring, pupping.... da?

Skrevet

jeg synes det er alt for tidlig, hun vil jo bare ha din nærhet. uff får vondt i meg når jeg hører om sånne små som må ligge alene å skrike. tenk så skummel verden er for henne. ligger der å skriker helt alene.

Skrevet

Jeg hadde ikke klart å latt henne ligge der,men det er meg.

Skrevet

Ja, det er du.

Så små barn trenger trygghet. Det får de ikke ved å bli overlatt til seg selv når de gråter.

Skrevet

du må ikke la henne gråte nei. hun er alt for liten til det. de trenger masse nærkontankt og kos når de er på den alderen. det er jo en grunn til at hun gråter. er sulten, bleien eller rett og slett vil ha kos:)

 

Gjest BigMama og februargutta
Skrevet

ikke la en så liten unge gråte seg i søvn.. men gå frem og tilbake og trøst.. ta henne opp og se om hun har luft og må rape. ;)

Skrevet

ja huff ikke gjør det, enig m de andre her...

min lille tass er litt urolig om kveldene, men etter masse mat og kos legger jeg han i babykurven og stryker han over panna, da sovner han greit m litt grynting... :o)

Skrevet

Nei, HUFF. Tenk hun er vant til din nærhet og lyd og varme 24 t. i døgnet. Legg deg heller sammen med henne i din seng så hun har tryggheten fra mamma. Men først måå du være sikker på at det ikke er noe annet hun vil. Mat, bleie eller smerter/feber....

La henne ikke gråte seg i søvn alene.

Skrevet

ja, stygt gjort på en så liten baby... tror jeg hadde pjokken sovendes oppå meg i 3 mnd jeg!

Skrevet

Barnet skal være minimum 6 mnd før en bruker den metoden.

Skjønner ikke at du tenker tanken engang,- men det er nå meg! Tviler på en 6uker gammel baby gråter på trass.

Skrevet

Hun er bare 6 uker, så ja jeg syns du er "stygg" om du lar henne gråte seg i søvn.

Skrevet

Jeg er vel ikke den rette til å svare her, men minsten her har grått/skreket seg i søvn i 3 år, helt fra 1 dag gammel.

Liggi for seg selv, i egen seng, aleine på rommet. Han har skreket både 1-2-3 og 10 og 48 timer i strekk.

 

MEN, det er en grunn til det da ;o)

 

Syntes nok hun er litt liten til å måtte ligge å skrike seg i søvn helt aleine ja. La henne heller skrike seg i søvn ved siden av deg.

Skrevet

tusen takk dere får meg til og høre ut som en dårlig mamma....jeg bare spurte..............

Skrevet

kan jeg spørre hva det er for grunn til at han har skreket i 48 timer i strekk?

eller var det tull?

Skrevet

ja

Skrevet

6 uker ...........ikke om jeg hadde gjort det!"

Skrevet

Vel, vår nummer to er kolikkunge. Klart han har grått seg i søvn....

Det er en annen verden hva kommer til gråt, skrik, hyl og jammer!!! Ubeskrivelig i grunnen, for de som ikke opplever det (heldiggrisene).

Vi har bært og bysset hver kveld i ukesvis. Men vi føler at det er i ferd med å løsne nå - heldigvis.

Førstemann gråt seg ALDRI i søvn. Men han var så rolig og trygg. Han gråt sjelden.

Nummer to gråter masse. Han har vondt. Og når han ikke har vondt, er han urolig. Og nå når kolikken er i ferd med å gi seg, er det enda masse dårlige vaner som vi sakte men sikkert må plukke av. Han skriker hver kveld når han legges. Ofte vond og fortvilt gråt. Han ligger i vår seng og får pupp, mens mor drømmer om at han skal sovne der. Noe han ikke gjør, for i det puppen er ute er underleppa det og. Tar ikke smokk, og er ganske krevende.

Når han legges på kvelden nå er vi inne hos han til han sovner/roer seg til søvn og forsikrer han om at mamma og pappa ikke forlater han... Men om ikke det blir for ille, lar vi han ligge.

Mitt råd: Sitt ved henne, byss henne om du føler du bør/må, ellers vær nær: stryk, eller pust på henne. De små trenger det.

Skrevet

Det er i orden veit du. Han er autist og liker overhodet ikke nærkontakt, dog noe mer nå enn tidligere. Når sinnet først kommer blir det bare værre om vi er i nærheten av han. Selvskading osv.

 

Er akkurat ferdig med en periode hvor han har skreket konstant i 9 døgn etter et 2 dagers opphold på sykehus.

Han sov 19 timer på 9 døgn, ellers skreik han. Han får også sovemedisiner.

Skrevet

joikaboll@: ja jeg kan bare forestille meg hvor slitsomt det må være. Har jobbet med autistiske barn, og beundrer foreldrene som orker å stå oppi dette! håper det blir bedre!

Skrevet

Ja det er du!! er så småe ennå !du ska kosa deg med barnet! oppdragelsen kommer tidsnok !

Utrolig at du klare det...tankevekker?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...