Trulto*Prins&Spire* Skrevet 7. desember 2007 #1 Skrevet 7. desember 2007 Jeg skal på mekling med pappaen i dag, for vi blir ikke enige når det gjelder sønnen vår. utrolig trist, men sånn er det nå blitt.. Jeg tenker en del på hva jeg kan si og slik, men er litt usikker på hva som kan være relevant.. =/ Som f.eks nå når sønnen min var her i 2 uker, nevnte han pappaen sitt navn 1-2 ganger.det var når han lekte at han snakket i telefonen, siden han har snakket litt i telefonen når pappaen er i nordsjøen. han bryr seg heller ikke så mye når jeg snakket om pappaen. er slike ting noen vits i å si..?! har ikke lyst å si det, for jeg vet pappaen vil bli veldig lei seg, men er det relvant vil jeg jo si det. vi er der for å finne ut hvordan sønnen vår kan ha det best. Gruer meg..
Gjest Skrevet 7. desember 2007 #2 Skrevet 7. desember 2007 Hvor gammel er sønnen din da? Og hvordan jobber mannen?
Under den hvite bro Skrevet 7. desember 2007 #3 Skrevet 7. desember 2007 hvor gammel er han og hvorfor blir dere ikke enige???
WP-TLogPeanut Skrevet 7. desember 2007 #4 Skrevet 7. desember 2007 Heia.. Vet ikke helt hvordan slik mekling foregår jeg,når man ikke er enige,for jeg og eksen var der bare for å få meklingsattest, da vi ble enige på egen hånd. Men det er ikke vits i å si at han ikke spør etter pappaen tror jeg .. gammel er han? Jenta mi spør nesten aldri etter meg de helgene hun er hos pappaen sin , bare hvis hu blir syk eller noe. Enda hun er veldig mammajente ellers. hun stortrives hos pappan sin og , men spør sjelden etter han når hun er hos meg.. Så tror ikke akkurat det er så veldig relevant når det kommer til samvær og sånn. Men lykke til på mekling! Håper dere klarer å komme fram til en løsning dere alle tre kan være fornøyd med , ikke lett det her. Lykke-til-klem fra
Trulto*Prins&Spire* Skrevet 7. desember 2007 Forfatter #5 Skrevet 7. desember 2007 hehe, tenkte hele tiden at jeg må huske å skrive hvor gammel han er. sønnen er 2 år. han jobber 2 uker på jobb, 4 uker hjemme, 2 uker ute og 3 uker hjemme. Vi blir ikke enig pga at min ex har hatt lite med sønnen vår og gjøre, og ikke brydd seg noe særlig. jobber f.eks. første året 2/3 deler av året. men når det ble slutt ville han ha han så mye han kunne. til den dag hadde han skiftet 10 bleier og aldri pakket med noe når vi skulle noe eller noe som helst slik. Jeg skjønner godt at han vil ha han, og det synest jeg er kjempe bra. men synest det er litt drastisk måte han ønskes det skal gjøres på. Da han er 4 uker på, har han sønnen vår 2 uker først, så meg en uke så han. Og så mener han at når han er 3 uker hjemme, skal han ha han litt over 1,5 uke, så skal jeg ha han 3 dager, så tilbake til faren?! Jeg har sittet meg helt på bakbena her.. 3 dager? stakkers unge vil jo bli helt forvirret.. så er jo det selvfølgelig masse annet innimellom her
Trulto*Prins&Spire* Skrevet 7. desember 2007 Forfatter #6 Skrevet 7. desember 2007 ok, takk for svar. nei, for når han er hos pappaen griner han mye etter meg, og når de skal gå plasser griner han og vil inn den veien jeg bor =/ jeg får en del kommentarer av folk som er rundt oss at sønnen vår er mye surere og grinete når han er hos pappaen. Når jeg har min sønn, kan jeg ikke gå fra han lengre, han griner og ber meg sitte meg ned o.l. barnehagen er blitt litt, bitte litt, bedre. det meste står på hjemme da.. Men før var det ikke noe problem at f.eks, mamma hadde han en time eller to om jeg skulle noe, nå er det bare helt forferdelig.. Føler han er redd for at jeg ikke skal komme tilbake
Gjest Skrevet 7. desember 2007 #7 Skrevet 7. desember 2007 Sånn i utg.pkt er det ikke så mange som mener at 50/50 er barnets beste i en alder av 2 år. At han gråter mye i perioder og er sint/sur kan være ganske normalt da et samlivsbrudd kan føre til sorgreaksjoner hos et barn. Jeg har aldri vært til mekling, men jeg tror det er viktig å fokusere på en jevn syklus i samværet. Ikke 1,5 uke i slengen. Tilby annenhver helg og 1 dag pr uke som et utgangspunkt. Vær åpen på at dere kan endre dette når gutten blir større. Kanskje dere kan ha dette som avtale det 1. året så kan dere vurdere det igjen da.
Nit@™ Skrevet 7. desember 2007 #8 Skrevet 7. desember 2007 Vi var til mekling. Har en sønn på snart 2 år + en på 8 år. I utgangspunktet anbefalte de ikke 50/50 til barn under 3 år. Fordi stabilitet og rutiner er så viktig for de minste. Vi spurte ikke om det men fikk en del info generelt, og da ble det nevnt. Går du inn på sidene til aleneforeldreforeningen ligger det forslag til egne samværsavtaler for barn under 3 år der, og det er det nok en grunn til. Dere må jo hver av dere legge frem deres synspunkt, og forhandle derfra, det er jo derfor meklingen finnes. Lykke til!
ToPrinsesser<3 Skrevet 7. desember 2007 #9 Skrevet 7. desember 2007 Min samboer har vært gjennom dette ifm at hans eks-kone ønsket å overta den daglige omsorgen. Det yngste barnet som i dag er 8 år lever veldig i "nuet", dvs når han er hjemme hos oss så er det lite snakk om mamma og hennes familie - han er her og koser seg med det han har/ gjør her, og jeg antar det er omvendt når han er hos dem. Så dette tror jeg er helt normalt, og har nok ingen stor betydning for en barnefordelingssak. Det er alltid trist når de voksne ikke blir enig, men husk at det er barnets beste det gjelder,og at de voksne må se forbi seg selv og sine ønsker/ behov. Ikke alltid like lett, men veldig viktig for barnet. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå