Gå til innhold

hva er sunnest av frutti/dessertglass og yoghurt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

og er biola sunnere enn annen yoghurt(for eks litago)?

 

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kommer jo an på om barnet får i seg nok melk. Yoghurt er jo ikke nødvendig i et balansert kosthold, men frukt er jo igrunnen det.

 

Vil tro at om barnet får i seg nok melkeprodukt er frutti sunnere. Vi blandet frutti med naturell biola yoghurt til våre i starten.

 

Litago er eller var en av de yoghurtene med mest sukker. Biola med fruktsmak er jo også sukker i, men bakteriefloraen i biolaen er heldig for barnehagebarn.

 

Biola har ved flere anledninger blitt anbefalt av barneleger til barnahagebarn som lett får trøbbel med magen.

Skrevet

Frutti og dessertglass inneholder ikke sukker og e-stoffer. Det gjør all/de fleste typer youghurt.

Skrevet

ja, tenkte mest på sukker innholdet jeg... har aldri hatt litago i huset ( og ikke sett på det i butikken).

 

jeg har alltid tenkt at jeg ikke vil sende med yoghurt hver dag, og de dagene jeg vil det, så tenkte jeg å hvertfall velge et litt "sunnere"# alternativ da.

 

hun reagerer kanskje på kumelk, så vi har ikke kommet helt i gang med kumelk her i huset, men har denne uken begynt med litt yoghurt ( biola, for å se om det hjelper noe på magen hennes).

 

men da vet jeg det. tenkte å prøve meg med sånn naturell også, til sånn innimellom. men jeg synes yoghurt noen dager i uken er greit da:)er et fint mellommåltid hvertfall:) er ikke så systerisk på sukker egentlig (hvis det hørtes sånn ut, men hun er jo ikke så gammel enda, også tenker jeg litt på tennene hennes å sånn også.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...