Babyfacepsycho Skrevet 5. desember 2007 #1 Skrevet 5. desember 2007 Fikk så lite svar på skravle jo. Tulla var forkjølet forige uke, har vært bedre siden søndag, og feber fri siden søndag. Men siden søndag så har hun begynnt og hoste nå veldigt. Verre for hvert døgn som går. Og verst på natten. Var hos legen idag og han sa hun var litt betent i øre/hals/nese men ikke noe alvorlig. Han mente det var bare forkjølelse. Og att vi skulle gi henne efedrin (som vi hadde hjemme fra sist hun var syk) på kvellen før hun skulle sove. Hun fikk det før hun la seg ikveld, men hoster nå så fært att hun vekker seg selv. Hoster så det høres ut som om hun skal kaste opp omtrent. Hjelp!!! Hva gjøre????? Hode enden har vi hatt hevet i over en uke allerede. Og hun sovner jo om igjen når hun vekekr seg selv med hosten. Men det tar jo ikke lang tid før neste annfall. Er ikke hver gang hun våkner, noen ganger sovner hun bare om igjen og sover videre, mens andre ganger våkner hun og er kjempe lei seg. Men det rare er at hun er i fin form ellers og ikke har feber. Noen som kan hjelpe meg? =(
Gjest Skrevet 5. desember 2007 #2 Skrevet 5. desember 2007 Bra hun er feberfri, men om hun fortsetter å hoste så mye i flere dager så gå tilbake til legen og si du tror det må være noe mer. Tok han noen crp?
Inga Bling Skrevet 5. desember 2007 #3 Skrevet 5. desember 2007 Hvor gammel er hun? De gir ikke annen hostesaft til barn under 2 år. Er hun over og du har cozylan eller lignende i huset kan du prøve å gi 2,5ml. Men jeg ville kontaktet legen når hun hoster så ille som du sier. Bronkitt trenger ikke gi feber.
Babyfacepsycho Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #4 Skrevet 5. desember 2007 Han tok ikke crp. Han bare sa at siden hun smilte og var blid og ikke hadde feber så var det greit. Men han så i ørene og halsen og nesen hennes. Og han sa at hun var moderat betent alle stedene. Men det var bare forkjølelse og greit siden hun var i fin form. Han hørte også på lungene hennes og sa at det hørtes bra ut. Synes det var rart han ikke tok crp? Ikke sant?
Gjest Skrevet 5. desember 2007 #5 Skrevet 5. desember 2007 Brekker hun seg ved hosten og kiking, så kan kikhoste være et alternativ. Vet at denne type hosting er utrolig slitsomt for barn, med tanke på nattevåken. Efedrin er ikke akkurat det mest geniale heller når de sliter med søvnen i tillegg.
Babyfacepsycho Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #6 Skrevet 5. desember 2007 Hun er 10. 5 mnd gammel. Han hørte på lungene og mente at det hvertfall ikke var bronkitt eller noe sånt. For lungene hørtes fine ut.
Babyfacepsycho Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #7 Skrevet 5. desember 2007 Nei ikke noe kiking. Bare færl hoste. Tror ikke det er kikhoste. Efedrin er greit det, hjelper litt hvertfall, men ikke mye. Og hun blir ikke hyper av den i det heletatt. Hun sover egentlig ganske godt selv om hun hoster, sovner greit om igjen liksom.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå