Gå til innhold

Hva må være med i en oppsigelse?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det nok å skrive: jeg sier herved opp min stilling som... blabla, eller må en ha med en grunn for oppsigelsen?

 

Kan en ha med en aldri så liten P.S. eller parantes der det for eks. står at " som sjef suger du så innihelvete, både på grunnlag av dine lederegenskaper, ditt kunnskapsgrunnlag og din personlighet"..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Grunn er unødvendig, men greit å presisere datoen oppsigelsen blir tellende fra og hva som i følge oppsigelsestiden da blir siste arbeidsdag.

Skrevet

Dato ja. Blir oppsigelsestiden regnet fra oppsigelsesdatoen, eller fra første dag i neste mnd?

Skrevet

Første i neste.

Du kan jo også avslutte med æddabæddabuse, om du føler for det.

Skrevet

Ja det var noe sånt jeg såg for meg. Bare litt dumt dersom jeg skulle komme til å samarbeide med denne fyren en gang i fremtiden, noe som ikke er uaktuelt i og med vi er i samme bransje.

 

 

Skrevet

menneh... jeg ville sørget for at sjefen skrev en attest før jeg skrev æddabæddabuse. Får du attesten, kan du bare lire av deg med dritt.

 

:-) Good luck

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...