Anonym bruker Skrevet 4. desember 2007 #1 Skrevet 4. desember 2007 Jeg prøvde nettopp Mr.Muscles ovnsrens i stekeovnen min..... Det virka jo faen ikke????????? Noen som har tips til en rens som tar skikkelig fastbrent fett???
Anonym bruker Skrevet 4. desember 2007 #2 Skrevet 4. desember 2007 sett en skål med salmiakk/vann på en rist og ta litt varme på.. Det skal visst hjelpe..
majsenna™ Skrevet 4. desember 2007 #3 Skrevet 4. desember 2007 Oj, takk. Det skal jeg prøve med en gang!! Lurt å gjøre sånne ting nå som man har tid. Ovnen min ser ikke ut, og begynner å lukte så fort jeg setter den på.
Gjest Skrevet 4. desember 2007 #4 Skrevet 4. desember 2007 Salmiakk i ovnen?? Det hadde jeg aldri villa brukt. Salmiak er jo ikke akkurat noe bra å blande med mat. Vet at man ikke skal vaske kjøleskap og frysere med det. De har ovnsrens på Elbutikker som funker. Jeg kjøpte Elektrolux sin på Lefdal, den funka som bare det. Oven var ikke renset på 4 år, siden vi kjøpte den, og hadde mye fastbrent mat. Røykvarsleren gikk hver gang jeg tok noe ut av ovnen. Så anbefaler å dra på en elbutikk å kjøpe rens der.
Sunniva78 har to små Skrevet 4. desember 2007 #5 Skrevet 4. desember 2007 Og husk at vi gravide ikke skal puste inn sterke etsende stoffer, som ofte finnes i slike midler. På den vi har står det jo at man skal ha nærmest fullt verneutstyr, så jeg dropper det enn så lenge.
AnneSynnøve Skrevet 4. desember 2007 #6 Skrevet 4. desember 2007 Jeg har blitt fortalt at man kan bruke vaskemiddel som egentlig er til oppvaskmaskin oppi en skål med vann istede. Jeg har aldri prøvd det, men det skal visstnok være skikkelig, skikkelig lurt....
Anonym bruker Skrevet 4. desember 2007 #7 Skrevet 4. desember 2007 http://www.renholdsgiganten.no/rengjoringstips/vihjelperdeg/komfyr/
Maigullet Skrevet 4. desember 2007 #8 Skrevet 4. desember 2007 På min nåværende stekeovn er det selvrens, så slipper det problemet nå, men på min forrige stekeovn så sto det i bruksanvisningen at jeg skulle ha et lag med grønnsåpe utover bunnen, og sette på ovnen. Nå er det en stund siden jeg har gjort dette, men mener det kanskje var 200 grader i 10 min.eller noe? (kanskje litt lengre) - så at grønnsåpa bobla, og løste opp dritten. Deretter måtte det hele avkjøles litt før man vasket det utav. Smurte grønnsåpe på ovnsvinduet også. Det funka fint
JANUAR GLEDE Skrevet 4. desember 2007 #9 Skrevet 4. desember 2007 Jeg har også brukt grønnsåpe og den fungerte bra, men jenter, hvordan klarer å jobbe i bøyd stilling? Jeg blir nemlig blå i ansiktet bare jeg tar sko på meg:) Dette gjelder ikke selvsagt de som har ovn som kan renses i stående stilling. I det nye huset som vi flytteter til skal vi ha en slik ovn, mikro og sånt, GLEDER MEG SANNSYKT:))
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå