Gjest Skrevet 3. desember 2007 #1 Skrevet 3. desember 2007 Ste-Datteren min har vokst opp sammen med meg og sambo, moren hennes døde når hun var 9 mnd (av kreft). Og når jeg kom og henta henne i går med tvillingene sa de andre barna; Nå kommer mammaen din, også kommer hun løpende bort og ser oppi vogna til tvillingene og sier; det der er søstrene mine... Og det er det jo, men jeg er ikke moren hennes. Jeg snakket med sambo i går og han sa at hun trengte en mamma, og så sa han ikke noe mer om det. Jeg er ikke sikker på om det er bra eller dårlig!! Værsåsnill å svar!!
DolphinGirl Skrevet 5. desember 2007 #2 Skrevet 5. desember 2007 Så lenge det er barnets valg å se på deg som mammaen, og det ikke er faren eller noen andre som påtvinger det, synes jeg det må være greit siden den biologiske moren er død. Hvis hun var så liten da moren døde, vil hun jo ikke huske henne. Men jeg tror det er viktig at dere viser henne bilder av mammaen som hun f.eks. kan ha på rommet sitt og forklare henne at mammaen er død (hun vil jo ikke skjønne hva å være død er før hun blir eldre da). Hvis hun likevel ønsker å kalle deg mamma, må det være helt i orden, synes jeg. Så lenge dere har full åpenhet om den biologiske moren, er det ingenting galt i det. Kanskje du bare bidrar positivt til å hjelpe et barn som har et desperat behov for en mamma )
Troillpia Skrevet 10. desember 2007 #3 Skrevet 10. desember 2007 Tror jeg har svart på dette nettopp... Har du samme tema på flere innlegg?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå