Gå til innhold

Hvorfor er DU overvektig? Ikke svar hvis du ikke er det!


Anbefalte innlegg

Skrevet

 

Det sies at den beste måten å gå ned i vekt på er å finne fallgruvene og årsaken til at man veier for mye.

 

Min er enkel.. Jeg er tvangsspiser. Dermed er det også veldig vanskelig å gå ned fordi når man har psykiske årsaker til overspising er det å fokusere for mye på mat og vekt nettopp det som får en til å overspise.

 

Men det føles i allefall godt å vite hvorfor jeg veier for mye. Det er ikke fordi jeg er sofagris eller har et ubevisst forhold til sunnhet..

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fordi jeg fødte for fire måneder siden. Fortsatt fem kilo igjen.

Skrevet

Jeg er ikke SÅ overvektig, er normal pluss, men grunnen vet jeg godt... eier ikke selvdisiplin. Vet jo, og har erfart, at hvis jeg er flink over noen ukers periode så syntes det fort på vekta, men da tenker jeg at jaja, det går jo ann, så da fortsetter jeg å spise snop og usunn mat og går opp igjen.

Skrevet

Fordi jeg er, og alltid har vært, for glad i mat. Dette er (dårlige) vaner jeg har med meg fra jeg var for liten til å forstå, og de er ikke så enkle å gjøre noe med =(

Skrevet

Jeg er tjukk fordi marsipan er så godt...

Skrevet

Fordi jeg har hatt fire svært tette svangerskap. JEg spiser helt feil. Ingenting før middag, men tar det igjen utover kvelden.

Men nå som jeg ikke ammer og ikke er gravid har jeg nå gått ned 17 kg fra sommeren. Tror kanskje svangerskapene, dårlige spisevaner (hvorfor ikke ta seg tid til å spise når jeg gir ungene mat.....?) blandet med dårlig selvkontroll er årsaken til det.

 

Jeg er "feit" fordi jeg ikke tar meg sammen og gjør noe med det. Min skyld, min skyld alene!

Skrevet

pga medisinene jeg går på.. men har tatt av 10 kg nå den siste mnd.. så det går bedre nå hehe

Skrevet

Akkurat nå sier jeg at det er fordi jeg er gravid.

Til daglig er det pga elendig kosthold og null trening.

Har lagt på meg masse etter jeg endret treningsvanene mine fra 15 ggr per uke til 0. Kjempesmart...

Men, satser på ny giv og nytt pågangsmot etter dette svangerskapet.

Skrevet

akkurat nå er jeg gravid med nummer to og de er veldig tette så hadde nesten ikke gått nednoe før jeg gikk opp i vekt igjen. Ellers finner jeg det veldig vanskelig å gå ned i vekt. Jeg og ei venninne var veldig seriøse om å gå ned i vekt en periode (holdt på et år) Vi spiste sunt (og det samme maten) gikk lange turer på et par timer hver dag og tente ved siden arobikk 4.5 ganger i uka.

 

Kiloene fløy av venninna mi tror ho mista noe sånt som 15-20 kg jeg mista 3....snakk om demoraliserende for meg......(vi veide omtrent det samme da vi startet. Og hadde lik kroppsform.)

 

Etter det gav jeg nok litt opp.

Jeg prøver å holde en sund livstil men å slite med slanking orker jeg bare ikke.

Skrevet

1. spiseforstyrrelse

2. problem med å kjenne sult/ metthet. Ender med å spise sjelden og så overspise

3. stillesittende

4.arv

 

Skrevet

Fordi jeg er altfor glad i snop, brus og mat + at jeg hater å trene:)

Skrevet

Fordi jeg nettopp har vært gravid, OG jeg spiser maaaasse god om kvelden... fremdeles=S Bivirkning av graviditeten;)

16kg igjen til jeg er der jeg var!

Skrevet

Ja, for 5 kg for mye regnes jo som overvekt pepperkakemøøø...

Skrevet

Fordi jeg er alt for glad i mat og fordi jeg er alt for lat..... Skikkelig dårlig kombinasjon har jeg hørt.... ;o)

Skrevet

Så du påstår at du trente 15 ganger i løpet av uken før? Altså 2 ganger hver eneste dag????

Skrevet

jeg er overvektig fordi jeg spiser ikke riktig, usunt og lite..kjempe dårlig til å spise frokost, stresser, trøste spiser, trener ikke lengre..

 

bør gjøres noe med.. 16 kg her

Skrevet

Jeg VAR overvektig, og svarer for meg selv fra den tida.

 

Jeg spiste rett & slett for mye, og BARE dritt mat.

Det var Mc Donalds, ferdig pizza, ferdig mat generelt, COLA COLA COLA, kjøttdeig opp og ned i mente, chips and sooooo on... *puke* hehe....

Så drakk vi hver helg.

Jeg var 18 år, jeg og min daværende samboer tjente mye penger som vi pissa vekk på alkohol, MYE mat og drit rett og slett!!!!

hehe...

Skrevet

Ifølge de fleste bmi-kalkulatorene så er jeg svært overvektig, men ifølge alle jeg kjenner så er jeg ikke kraftig engang.

Skrevet

Det kan jo hende de du kjenner bare er høflige:o)

 

Jeg er overvektig fordi jeg ikke er flink nok til å trene. Gikk ned 10 kg i vår, men 4 har kommet på igjen nå... Må vel ta meg sammen igjen snart!

Skrevet

Ja, fem kilo over det man bør veie regnes som mild overvekt.

Skrevet

Jeg er overvektig fordi

1 Jeg beveger meg for lite

Skrevet

hehe ops ble ikke helt ferdig der..

 

2 Jeg spiser for mye sjokolade

3 Jeg spiser for mye fet hvitost

4 Gener

 

Jeg vet hvordan jeg skal ta av noen kilo, men har ikke viljen til å gjøre det akkurat nå.

Skrevet

Pga noen teite cyster (ikke farlige heldigvis) som gjør at jeg får vondt hver gang jeg gjør masse. Spiser mye gjør jeg ikke, men mitt aktivitetsnivå har synki drastisk. Spiser liek mengder med snop og mat som før, evt litt mindre mat. Men er aktivitetsnivået som har dalt.

 

Men vurderer sterkt å dope meg ned på smertestillende og få trent litt, men tror ikke kroppen har like godt av mengden smertestillende heller. Da tror jeg at jeg får gubben på nakken (sykepleier)

 

Ønsker bare å komme ned så alle buksene passer igjen, for jeg er så lat at jeg ikke gidder å kjøpe nye bukser. (da vet jeg at jeg ikke kommer til å komme meg ned i vekt igjen)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...