Vårstjerna. Jente 3 år ,30 pp Skrevet 2. desember 2007 #1 Skrevet 2. desember 2007 Etter å ha fått mensen i går trenger jeg å få vite om det er fler der ute som er i samme situasjon som meg selv. Har nå prøvd i 12 mnd med å få til nr 2. Det sliter noe fryktelig på psyken. Tror jeg kommer til å bli sprø snart. Orker ikke fler negative svar. Har to venninner og tre på jobben som har blitt gravide mens jeg har prøvd. Det er tøft det. Nr 1 brukte vi 8 mnd på. det var ikke så lenge, men nå passerer vi ETT ÅR. Please, send meg noen ord dere som har opplevd det samme.
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 2. desember 2007 #2 Skrevet 2. desember 2007 Vi brukte 2 år på nr.1, har nå prøvd 11 mnd på nr.2. Det er noe som er galt med meg. For at jeg skal få slippe å forklare så kan du gå på hjemmesiden min å lese: www.tryne-dagbok-piczo.com Vet hva du mener med at det slier ja. Jeg skulle i tillegg hatt termon om 29 dager, er flere rundt meg som nettopp har født elelr som snart skal, er kjempe vondt. Kvir meg til nyttårsaften, for det er da terminen min skulle vert
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 2. desember 2007 #3 Skrevet 2. desember 2007 feil adresse. www.tryne-dagbok.piczo.com nå er den rett;)
Bebisslykke Skrevet 2. desember 2007 #4 Skrevet 2. desember 2007 Ja vi sliter også med nr 2. brukte 3 år på minstemann og har brukt 1 år på 2 mann hittil, men ingen positive svar ennå...det er veldig tøft ja. Jeg går på hormoner-primolutt og pergotime 3 stk pr dag i 5 dager. , sukkeryketabletter for å gå ned i vekt(og JA! det funker:) , er nå blitt kjempeslank men ikke gravid.... veldig leit ettersom minkolleg er gravid, min bror venter barn osv osv men vi har en nydelig prinsesse å glede oss over så jeg tenker at hvis det ikke går så har vi no vært så heldige å få 1 barn oh det er ike alle som gjør:)
Mamman til M&E Skrevet 2. desember 2007 #5 Skrevet 2. desember 2007 Kan jeg spørre hva sukkerryketabletter er?
Bebisslykke Skrevet 2. desember 2007 #6 Skrevet 2. desember 2007 he he det gikk litt fort i svingene der visst. Du det er sukkersyke tabletter det skulle stå der. Eller medisin for folk med sukkersyke for å være helt korrekt..
tigergutt<3 Skrevet 2. desember 2007 #7 Skrevet 2. desember 2007 vi sliter også med å få nr to til å sitte.. Jeg har pcos og sliter derfor med eggløsning, og når den endelig kommer så er det jo ikke alltid så lett å få den til å sitte. Skulle egentlig ha godt julen i møte med de første tegn til liv i magen..men sånn ble det ikke. Jeg har gått to pergo kurer og ble gravid på den siste, skal til gyn igjen 18 desember og håper på å få begynne på en kur til hvis den ikke sitter i denne syklusen...
Mamman til M&E Skrevet 2. desember 2007 #8 Skrevet 2. desember 2007 Hehe, burde vel egentlig ha tatt den :-)
Tasselur Skrevet 2. desember 2007 #9 Skrevet 2. desember 2007 Joda, vi sliter også... Nr 1 satt på første forsøk, så hvis noen hadde sagt til meg for et år siden at vi fremdeles ikke hadde fått det til ennå med nr 2 så hadde jeg vel bare ledd... Har fått prøve pergo for første gang denne mnd, får se om det gjør noen forskjell. Hvis det ikke klaffer runder vi ett år med prøving, en SA og en EXU... : (
har4barn Skrevet 2. desember 2007 #10 Skrevet 2. desember 2007 Vi sliter med fjerdemann vi, da. Brukte 5pp på nr 1, og 1 pp på nr 2,3 og 4 (mistet nr 4 i uke 18). Er ikke blitt gravid etter utskrapningen, og er nå i 12.pp. Føler at jeg mangler en, og særlig etter at vi mistet... Lykke til, dere andre her inne!!
Gjest Skrevet 3. desember 2007 #11 Skrevet 3. desember 2007 Hei:) Har en gutt på snart 5 og har prøvd i over ett år på å gi han en søster eller bror. Er nå igang med vår 14.pp. Begynner å lure på om det er noe "gærnt" etterhvert. Ikke har vi stresset med denne prøvingene heller. Med 1. mann fikk vi det til etter 9pp og da var jeg stresset med tankene på graviditet fra første stund:) Håper den sitter snart nå.... Uansett.... Lykke til alle sammen og riktig god jul!
Jippppi Skrevet 3. desember 2007 #12 Skrevet 3. desember 2007 Vi sliter med å få nr 2. Første mann var vi heldige og ble raskt gravide. Med nr 2 ble vi fort gravide og fikk like for en SA, og så var det stopp. Intet har skjedd utover at vi har fått vite at mannen har dårliger svømmere. Han har en sykdom som er relatert til dette. Føler meg så utrolig hjelpesløs.. Forsøker å holde hodet oppe, vet at vi er heldige som har en nydelig jente. Men akkurat denne gangen ble jeg så utrolig lei meg når mensen kom. Mannen min syntes det er litt slitsomt at jeg svinger i psyken. Han forstår ikke at det kan ta sånn på. Takker for denne linken og tvi tvi til dere alle.
Dotten Skrevet 3. desember 2007 #13 Skrevet 3. desember 2007 Å ja. Vi er i 17. pp nå, og møkklei. Snuppa på 2 år, tok oss ca 4 pp, så skal si det tar lang tid denne gangen. Greit jeg har blitt enda noen år eldre, men søren heller. Blir en smule frustrert ja! Kjenner også til flere som har blitt gravide mens vi selv har vært prøvere. Unner dem det, for all del, men vil også bli gravid!!!!!!!! Masse lykke til Vårstjerna (og dere andre også selvfølgelig).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå