*surrehue* Skrevet 1. desember 2007 #1 Skrevet 1. desember 2007 Hadde forventet mens for et par dager siden,men har bare spottet litt. Tok derfor test i går,den var positiv. Blødde litt mer i går kveld, og litt i dag tidlig, men testet igjen, og den er fortsatt veldig positiv. Er dette starten på en abort? Blodmengden har økt litt fra dag til dag også syns jeg. Men trenger overhodet ikke bruke bindeller no sånt. ER veldig, veldig nervøs nå. Noen på Skravle som har erfaringer?? Har ett barn fra før.
Labambie Skrevet 1. desember 2007 #2 Skrevet 1. desember 2007 Dette er ganske vanlig.. Vet det ikke er særlig beroligene svar.. Det er bare å ta det veldig med ro! Ikke gjør noenting spesielt, prøv å slappe av på sofa og slikt i dag.. Ettersom jeg har skjønt vil en SA gi deg store smerter,sånn skikkelig krampesmerter.. Så lenge det ikke er masse blod med klumper og smerter tror jeg det er ganske ufarlig! Men du kan jo ta en tlf til legevakta om du er usikker. Det hjelper alltid om de vil sjekke litt! Håper alt går bra for deg.. Og masse lykke til!!
*surrehue* Skrevet 1. desember 2007 Forfatter #3 Skrevet 1. desember 2007 Takk for svar. Vet det ikke går an å gi meg noe fasit-svar her. Har i alle fall ikke magekramper. Men er skikkelig uggen. Jeg skal ha 10 gjester på middag i kveld. Så noe må jeg nesten gjøre. Men mannen min får ta husarbeidet.
1-2-3 nå må det skje:-)) Skrevet 1. desember 2007 #4 Skrevet 1. desember 2007 Jeg hadde to dager med bitte litt brunt utflod. den tredje dagen fikk jeg rødt blod de gangene jeg gikk på do. Ble ganske ofte for jeg var nervøs og lurte på hva dette var for noe. Måtte ikke bruke bind den dagen. Blødningen økte på med koagler og dag fire måtte jeg bruke bind, fikk mensen liknende smerter. skjønte da hvor dette ville bære, fy søren jeg var lei meg. På kvelden den dagen kom klumpen ut. Hadde Mange tlf til legevakten den dagen, slapp utskrapning. Var i uke 9 det er 6 mnd siden ikke blitt gravid etter det. Prøver og prøver, håper denne mnd, hadde pos. el test igår. Ikke sikkert dette vil skje med deg, ta det med ro idag. Ikke tunge løft og stress.
*surrehue* Skrevet 1. desember 2007 Forfatter #5 Skrevet 1. desember 2007 Det er vel det samme som snart skal skje her da. Føler at noe er veldig feil hvertfall, samtidig som jeg føler meg sinnsykt gravid. Jeg leser jo at det skal være helt normalt å blø litt i starten av svangerskapet. Men hvor normalt er det egentlig?? jeg synes aldri jeg ser noen gladhistorier om nettopp dette her inne. Jeg prøver iherdig å finne eksempler på det motsatte for å finne trøst. Så hvis noen kan skrive at de blødde en del, men at det gikk helt fint kan jeg jo klamre meg til et lite hårstrå av håp.
Gjest Skrevet 1. desember 2007 #6 Skrevet 1. desember 2007 Hei!! Du etterlyste noen som har blødd en del og det likevel har gått bra. Vel,jeg er et eksempel på en sånn historie. Jeg har blødd / spotta masse dette svangerskapet. Det har vært alt fra litt lyse rosa, til å blø gjennom buksa på noen få sekunder. Ikke serlig moro det der. Har vært til undersøkelser på sykehuset her, og blødningen har kommet inne fra livmora, men ikke fra fostersekken eller babyen. Den vokste heldigvis som den skulle. Dette varte i ca 10 uker. Nå har det heldigvis gitt seg, og jeg kan senke skuldrene litt. Jeg er 17+3 i dag og kjenner stadig at babyen sparker nå. Dette er mitt 3 barn, og mellom nr 1 og 2 hadde jeg 2 MA og 1 SA så jeg har vært der også. Det endte med at jeg gikk til akupunktur og da satt nr 2. Hadde noe spotting med han også, men det gikk bra=). Hvis du lurer veldig så ville jeg kontaktet legen og tatt en liten prat. Ønsker dere alle lykke til i alle fall. Nå vet du at det kan gå bra til tross for blødninger;)
*FLoRinA* Har født!!!! Skrevet 1. desember 2007 #7 Skrevet 1. desember 2007 ithil!! Er så utrolig flott at du tar deg tid til å svare på slike innlegg--- Haddfe selv en SA i februar og er gravid igjen nå. med spotting... Men det er kun brulig utflod, ikke noe ferskt blod.. men angsten for at d ikke skal gå bra er der jo likevel..Derfor er d så utrolig godt å høre om slike glad historier!!!!!!!! Så tusen takk til deg!!!!!
Afrodite´71 Skrevet 1. desember 2007 #8 Skrevet 1. desember 2007 Hei Jeg opplevde blødning i mitt 2. sv. skap. Var kvalm og slapp og veldig gravid. Så opphørte plutselig plagene. Jeg visste at noe hadde skjedd og gikk til lege. Både urin- og blodprøve var positive, og jeg fikk beskjed om at jeg fremdeles var gravid. Jeg sa til legen at de tok feil, så pass kjenner jeg kroppen min. Et par dager etterpå kom det litt blod. Ikke mye og ingen klumper, men mer utvannet. Dro tilbake til legen og fikk konstantert begynt abort. Fikk time på sykehuset til utskrapning dagen etter. Da var jeg i uke 10. Ikke noe moro, men det var nok ikke liv laga. Bedre at det døde så pass tidlig. Håper det går bra med deg, men husk at skjer det noe, er fosteret som regel ikke levedyktig og kroppen gjør bare det den skal. Lykke til.
*surrehue* Skrevet 1. desember 2007 Forfatter #9 Skrevet 1. desember 2007 Tusen takk for en glad-historie. For det er flest av de triste syns jeg. Har selv hatt en MA i uke 15. Men har også en søt sprell levnede, liten jente her, så jeg klager ikke. Er som sagt igang med nummer 2 og krysser fingre og tær for at blødningene er av den ufarlige typen. Men vet veldig godt at det kan gå begge veier. Forferdelig å vente og håpe. Skulle så gjerne visst utfallet. Takk for alle svar.
*surrehue* Skrevet 1. desember 2007 Forfatter #10 Skrevet 1. desember 2007 Tusen takk for en glad-historie. For det er flest av de triste syns jeg. Har selv hatt en MA i uke 15. Men har også en søt sprell levnede, liten jente her, så jeg klager ikke. Er som sagt igang med nummer 2 og krysser fingre og tær for at blødningene er av den ufarlige typen. Men vet veldig godt at det kan gå begge veier. Forferdelig å vente og håpe. Skulle så gjerne visst utfallet. Takk for alle svar.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå