Anonym bruker Skrevet 29. november 2007 #1 Skrevet 29. november 2007 Barnefar kom til meg for ca 4 mnd siden da det ble kjent at jeg og gullet skulle flytte. Han har drevet å bodd litt her og der fordi han ikke hadde bosted og ikke fikk noe støtte fra sosialen. Dermed har jeg vært helt alene om barnet siden han ble født. Han søyt og bar seg om at han ikke lenger kunne oppholde seg hos den kompisen han hadde bodd mest hos og at situasjonen hans var den samme som før ang økonomi. Jeg da dum som jeg var sa at hen kunne bo hos meg nesten gratis(han gir meg 1000 kr. hver mnd for maten) en til to mnd. men da måtte han love å søke aktivt på jobb og skaffe seg et sted å bo. To mnd. gikk og han hadde ikke funnet ut noe. Jeg driver å førsørger både han, meg selv og gullet og har gjordt det i ca 4 mnd nå. Jeg bor på en liten plass hvor jeg mottar overgangstønad, og er nå livredd for at det har blitt oppdaget. Jeg var på et møte på nav for ca 1 og en halv mnd siden der hvor vi snakket om hva jeg tenkte å gjøre fremover. Nå igjen da så vil de ha et nytt møte med meg i forbindelse med stønadsøknad og egenerkæring!? Er det vanlig da? Jeg begynner å bli så gruelig redd for at det kan gå utover meg og barnet at jeg bare var snill mot eksen og tok han inn i varmen for en liten stund. Jeg har prøvd å snakket ordentlig med han, og jeg har kjeftet men ingenting hjelper. Han behandler meg som dritt og kaller meg ting som hore og slikt forran mitt eget barn. En dag jeg ble skikkelig sint på han og ba han om å dra seg til h****** ut så tok han bare tak i kjeven min. vet da søren hva jeg skal gjøre jeg. Synes det er så rart at han ikke har fått hjelp på sosialen og. Noen som har noen gode råd til meg? Ville satt pris på om noen kan kopiere dette på skravle for meg da jeg ønsker å være anonym.
pøber´n & je Skrevet 29. november 2007 #2 Skrevet 29. november 2007 Kast han ut. Jeg skjønner ikke at du ikke allerede har gjort det.
Anonym bruker Skrevet 29. november 2007 #3 Skrevet 29. november 2007 Nå har du nok rotet det til for deg er jeg redd. Du kommer til å miste os, men hvis du holder kjeft om at han faktisk har betalt deg husleie og sier at han hadde samvær med barnet deres i ditt hjem fordi han er bostedsløs så KANSKJE du kommer deg unna. Nevn at han er voldelig og oppsøker deg og at du er redd, pluss at det jo er faren til ungen også. Dette er jo ikke lov, men jeg gidder ikke å komme med noen moralpreken. LYKKE TIL-
Mulan - Og to søte trollunger! Skrevet 29. november 2007 #4 Skrevet 29. november 2007 kast han ut, burde gjort det forlengst!! fatter ikke at du finner deg i han kaller deg alt mulig foran barnet deres. gi han ut dagen imorgen, drar han ikke ringer du politiet, enkelt og greit.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå