Gå til innhold

kan dere oversette :)!!??


Anbefalte innlegg

Skrevet

var hos gynekolog på innvendig UL i dag, Det ble påvist at jeg hadde en liten hematoma i cx area. hematoma; a localized swelling filled with blood.hva betyr det? fårstår at det er noe som er fylt me blod. men hva ? og vet noen ca hcor cx area ligger ? =)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

trodde hematoma var en cycste, men er virkelig ikke sikker.

 

 

Skrevet

Det er en blodansamling(blod i en hinne som da oxo kan sees som en cyste) i livmortappen/mormunnen området. Cx= Cervix. Uterus er livmor, slik at du kan se det for deg :-)

Skrevet

hematoma; a localized swelling filled with blood = Blodansamling; en lokalisisert/lokal hevelse som er fylt med blod.

Skrevet

på ultralyden sa han at dette var til høyre for livmoren, altså d må jo være i området rundt egglederen eller noe...

Skrevet

jeg ringte og sjekket dette med gynekologen. han sa det var i livmoren, en ansamling med gamelt blod som mest sansynlig kommer av samleie, det var ikke en cyste understrekte han, en ansamlig. dette kunne resultere i SA hvis det fortsatte og blød mere.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...