F-mor Skrevet 26. november 2007 #1 Skrevet 26. november 2007 Har tenkt å ta eksamen i norsk til sommeren for å få studiekompetanse.Men hadde vært veldig greit å visst hva jeg kunne sile ut og hva som er veldig viktig. Slik at jeg slipper å pugge absolutt alt..Finner jeg eksempel på eksmensoppgaver noen plass?
Gjest Skrevet 26. november 2007 #2 Skrevet 26. november 2007 Da jeg var privatist for ti aar siden fikk jeg hjelp til aa faa tak i eksamensoppgaver, kopi av laereplan ol. paa privatistkontoret i kommunen min. Naa ligger sikkert denslags paa nett, men du kan sikkert ringe og hoere Jeg skulle gjerne bidratt mer, men det er jo ny laereplan og alt siden den gangen jeg tok norsk.
mamma-til-4 Skrevet 26. november 2007 #3 Skrevet 26. november 2007 Språkhistorie,en bok...ofte villanden eller peer gynt (varierer fra sted til sted)......kom også opp i en person med betydning for språket (trakk oppgaven)......da er det gjerne en eller annen som har skrevet noe man har i pensum,som ibsen.....da skal du vite en hel masse og må ofte analysere noe han har skrevet...dess mer du vet dess bedre.Stort pensum og bare begynne å lese.... Lykke til:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå