missmona Skrevet 25. november 2007 #1 Skrevet 25. november 2007 Er gravid for tredje gang, er i uke 15 og har vært mer eller mindre kvalm hele tiden. Samtidig er det som at jeg ikke har krefter lenger, blir så fort sliten. Har vært dårlig i dem andre svangerskapene også. Nå skulle jeg egentlig vært kjempeglad og gledet meg over at magen vokser, men plagene overskygger alt. Andre som har det slik?
Et lite barn i magen :) Skrevet 25. november 2007 #2 Skrevet 25. november 2007 Føler med deg! Jeg var kvalm og hadde oppkast daglig frem til uke 16. Var sliten og lei... og i veldig dårlig humør!! Men plutselig våknet jeg en morgen og var ikke kvalm.. og har ikke vært det siden! Er i uke 22 nå. Håper det går bedre med deg!!
Kystrøya Skrevet 25. november 2007 #3 Skrevet 25. november 2007 Føler med deg =) Min kvalme begynte i uke 6, og har mer eller mindre vedvart helt til nå, i varierende grad. Noen dager er helt forferdelige, og jeg kaster mye opp, mens andre dager er bedre, uten oppkast. Man blir jo selvfølgelig sliten av å være dårlig store deler av dagen, og dermed forsvinner energien. Har dessverre ingen gode råd til deg
signaturen Skrevet 25. november 2007 #4 Skrevet 25. november 2007 jeg nærmer meg uke 27 og er fortsatt kvalm. spydde flere ganger om dagen frem til omtrent uke 24 men plages kun med kvalme nå. spyr sjeldent. du kan prøve å småspise lite og ofte så du ikke rekker å bli sulten,ikke spis mye om gangen for da kan man bli kvalm.brus hjelper også på kvalme, men bonaqua er vel et fint alternativ der så man ikke får i seg så forbanna mye sukker. noen matsorter kan være mer kvalmefremkallende, slik som fet mat (feit fisk,melk osv) vet ikke om dette funker for deg, men funka fjell for min del ihvertfall:p lykke til og god bedring:p
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå