3b@rnsmor-30* Skrevet 25. november 2007 #2 Skrevet 25. november 2007 det er nok egentlig litt tidlig ja.. men du kan da gjøre som du vil... jeg pleier å sende de ut rundt 10... og får mye tilbakemeldinger om at det også er ganske tidlig.... men jeg liker å få julekort i hele desember jeg, ikke bare siste uka....
Gjest Skrevet 25. november 2007 #3 Skrevet 25. november 2007 Det er tidlig, synes jeg. Ville i alle fall venta til den 10. Jeg kommer ikke til å sende før rundt den 17. - 18.
Gjest Skrevet 25. november 2007 #4 Skrevet 25. november 2007 Posten sin "frist" for å garantert få fram posten til julehelgen er den 16 desember - så det er jo greit å være før det ihvertfall. Det går sikkert greit å sende etterpå også, men kjipt om de ikke kommer fram. Jeg kommer til å sende 14-15 tenker jeg.
pkv5 Skrevet 25. november 2007 #5 Skrevet 25. november 2007 Jeg kommer til å drøye litt med å sende ut julekortene.Men vis vi skal på besøk til noen fremover så kommer jeg til å ta med kortet,spesielt vis jeg vet at det blir det siste treffet før jul.
mayaya Skrevet 25. november 2007 Forfatter #6 Skrevet 25. november 2007 synes alle det er for tidlig? legger til at det nok er et par dager ekstra postgang siden jeg er i utlandet...
Gjest Skrevet 25. november 2007 #7 Skrevet 25. november 2007 Nesj, bare sleng dem i postkassa, det er hyggelig å få tidlig, kjipt å vente og lure på hvorfor en er viggo venneløs, dessuten får du da hjulpet en del andre sniler å få fingern ut og få sendt sine. Det er dessuten er mega moralsk overtak i å sende først.
mayaya Skrevet 25. november 2007 Forfatter #8 Skrevet 25. november 2007 endelig en som var enig med meg.... nå tror vel enda flere at det er jeg som er s.l. :-p
Gjest Skrevet 25. november 2007 #9 Skrevet 25. november 2007 Huffda, det var ikke intensjonen - du var visst en av de mange som var meg, ja. Men jeg mener i alle fall det samme som deg akkurat her - og dessuten har jeg akkurat funnet igjen korta jeg IKKE fikk sendt i fjor fordi jeg begynte for seint og da de var skrevet hadde jeg ikke frimerker og så ble de lagt et lurt sted.. får lese og se hvilke som kan resirkuleres, hehe. Så kjip er neppe du, så da er den spekulasjonen lagt død. Det beste argumentet er faktisk det med den moralske overlegenheta, samt at du får langt fler om du får gitt slappslaskene et kort-tupp i ræva.
Sweet caramel Skrevet 25. november 2007 #10 Skrevet 25. november 2007 Jeg kommer selv til å sende i løpet av første uken i desember. Gjør som du vil du, hadde blitt glad for julekort i posten tidlig også, jeg:-) Er jo så koooselig! Er skikkelig glad i julen:-D
FrøkenSprøken Skrevet 25. november 2007 #11 Skrevet 25. november 2007 Så snart jeg har gjort ferdig julebrevene for i år skal de sendes. Synes det er greit at de kommer fram i god tid før jul, OG at de ikke kommer før i mellomjula. Har aldri tenkt over at det ikke skal være greit. I fjor hadde jeg det så travelt før jul at julebrevet ble et vinterbrev, men folk ble da like glade uansett. Det viktigste er at man sender slike brev synes nå jeg. Er da like koselig å få et brev i mars som i desember skulle jeg mene. Og tredje desember er jo supert! Så får man god julestemning:) Så send brevene du!
mayaya Skrevet 25. november 2007 Forfatter #12 Skrevet 25. november 2007 Ja, ikke sant? Større sjanse for at de sender til oss tilbake kanskje, den hadde jeg ikke tenkt på. Julekortene anno 2006 var barnløse, så det er en viss forskjell ifht årets. Som forøvrig ligger ferdig skrevet. Men tanken men er; er det ikke koselig å få julekortene mens du ennå muligens har tid til å lese dem da, og ikke på lillejulaften mens du kaver med å få et grantre inn i stua??
lenej :o) Skrevet 25. november 2007 #14 Skrevet 25. november 2007 nei nei nei! det er IKKE for tidlig! jeg sender ut selv rundt 1 des, og mottar selv julekort da også. mange sender da, de få som ikke gjør det, som mener det er for tidlig, dem har nok oppdaget denne tråden. resten sender ut rundt beg av desember. :)
mayaya Skrevet 25. november 2007 Forfatter #15 Skrevet 25. november 2007 Hehehe, takk, lenej! Da regner jeg med at jeg snart et i kassa fra deg
lenej :o) Skrevet 25. november 2007 #16 Skrevet 25. november 2007 jepp, det skal ligge i kassa, når du klare å komme deg hjem da.. lamme julekalendern din :)
mayaya Skrevet 25. november 2007 Forfatter #17 Skrevet 25. november 2007 Jeeee, som jeg ellers ville sagt
lenej :o) Skrevet 25. november 2007 #18 Skrevet 25. november 2007 OMFG... ser for meg en sånn vippe-kar... jeee..
mayaya Skrevet 26. november 2007 Forfatter #20 Skrevet 26. november 2007 Når sender dere andre ut da?
Mamma til 2 jenter..... Skrevet 26. november 2007 #21 Skrevet 26. november 2007 Jeg sitter også bare og tripper som regel, og venter på og få sendt ut julekortene:) Men holder meg frem til 10 des som regel:)
3b@rnsmor-30* Skrevet 26. november 2007 #22 Skrevet 26. november 2007 for så vidt sant det sug lut! jeg prøver å vente til 10. som jeg skrev over her.. og får mye tilbakemeldinger på at det er tidlig.. men det blåser jeg i!! så det hender de kommer før også.. særlig om jeg møter noen av de som skal få kort før den tid. så sparer jeg frimekepenger.
~~DoraDora~~ Skrevet 26. november 2007 #23 Skrevet 26. november 2007 Jeg sender de ut den 1 desember. Da er vi jo inne i adventstiden, så da er jo jula her :-) Jeg synes det er kjipt å bruke masse krefter og penger på julekortene, og så skal likssom folk bare ha de fremme et par dager.... Så her sendes de ut 1 desember, slik at de kan få stå fremme i hele julen.
Tommage♀♂ Skrevet 26. november 2007 #24 Skrevet 26. november 2007 Sender dem nok mandag den 3. tenker jeg. Liker å tro at andre pynter til jul med bilde av mine barn. Jeg gjør hvertfall det med de julekortene jeg får=)
meg & to små vampyrer Skrevet 26. november 2007 #25 Skrevet 26. november 2007 Hmmmm, alltid mye seinere enn det der. Men det er fordi jeg glemmer det til da. Kanskje jeg skulle skrevet litt og sendt avgårde så snart vi er på plass i ny leilighet? Vi flytter 30.november, så å kjøpe noe før det er jo bare teit for meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå