Gå til innhold

Noen som kan hjelpe....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har vært sykemeldt hele svangerskapet og lurer på hvilke økonomiske rettigheter jeg har, Jeg har fått engangstønad vil det dermed si at jeg ikke har rett til å søke på foreldrepenger / permisjon??

 

På forhånd Takk:-)

 

 

 

 

 

 

 

Ragnhild

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du har fått engangsstønad har du ikke opparbeidet deg retten til foreldrepenger. Det vil si at ikke du har tjent nok 6 av de 10 siste mnd til at du får foreldrepenger. Usikker på hvor mye du må ha tjent, men siden du allerede har fått engangsstønad regner jeg med NAV har regnet på det.

 

 

Skrevet

Vist du har vært 100% sykemeldt i hele savngerskapet, regnes dette som fast lønn, og du skulle vel hatt foreldrepenger.(0om ikke du får utbetalt veldig lite i mnd, og tot ikke blir mer en enn engangsstønad) Men har du allerede fått utbetalt engangsstønad får du ikke foreldrepenger!!:)

Man får ikke begge deler!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...