Anonym bruker Skrevet 21. november 2007 #1 Skrevet 21. november 2007 hei - kanskje noe som alle vet .... men er en 13-åring for liten til å sitte barnevakt alene for en 2-åring en lørdagskveld? har en kjempesøt nabogutt som jeg kunne tenke meg å spørre, men er usikker på hva som er vanlig??
Anonym bruker Skrevet 21. november 2007 #2 Skrevet 21. november 2007 Jeg satt selv barnevakt i den alderen så det går sikkert greit. Men jeg synes en forutsetning er at det finnes voksne i nærheten som han kan får tak i fort om noe skulle skje. Men hvis han er nabogutt så er vel hans foreldre hjemme og kan komme på kort varsel. Og så kommer det selvsagt an på hvor moden denne gutten er.
Anonym bruker Skrevet 22. november 2007 #3 Skrevet 22. november 2007 Jeg husker jeg var barnevakt som 12-13 åring. Fordi jeg bodde i et annet land på den tiden, så husker jeg veldig godt hvor "voksen" jeg var på det tidspunkt. Jeg var, til tross for at jeg var smart, flink, hjelpsom, pliktoppfyllende og snill, ikke moden nok for oppgaven. Det gikk heldigvis bra. Og ungen stakk ikke av fra meg, men det gjorde han for en voksen barnevakt og var på rømmen i en storby midt på svarte natta. Jeg setter derfor ikke barn til å passe barn. Hva om det skjer noe uforutsett som de ikke takler? Dette kan gi selv store barn traumer de tar med seg resten av livet. Finnes det ikke noen som er 15-16 år gamle og modne? Her i gata er den en 18 -åring som ble bedt av moren sin å passe babyen min slik at jeg fikk tid til en kopp kaffi. Det gikk ikke så bra faktisk. Ungen skreik og de lekte seg med henne, syntes det var morsomt at hun gråt da de hold henne mot kjæresten til 18-åringen. Hun har bæsja, æsjæsjæsj. 18-åringen var faen ikke i stand til å trøste ungen, skjønne at hun ikke skulle skremme henne, og bære henne ned til mamma som satt utenfor huset. Jeg hørte heldigvis at det var mitt barn som gråt, og raste inn i huset og fikk tak i henne, og fikk avbrutt dyrenes lek med byttet. Det gikk fint med lillemor, fordi hun gråt - og mamma kom. Men for meg derimot var dette en vekker av de sjeldne.
Anonym bruker Skrevet 27. november 2007 #4 Skrevet 27. november 2007 jeg satt barnevakt på den alderen masse..men jeg lar ikke noen passe mine 2 barn så lenge de er under 18 år,å jeg må KJENNE DE godt.helst familie får passe mine små,mamma og søss..(faren til elstemann lar søskenbarna passe han, de er 14 år å da føler jeg meg ikke trygg,syns de er mere opptatt av seg selv,mobiltelefonen,tv enn å passe et barn men d er min mening)
vimsen Skrevet 27. november 2007 #5 Skrevet 27. november 2007 Det kommer nok veldig an på 13-åringen og at det er noen voksne i nærheten... 13 er kanskje vel ungt, men det kommer veldig an på modenhet. Regner med at dere legger 2-åringen før dere går slik at han rett og slett er der i tilfelle den lille våkner? Ville uansett først sørget for at 2-åringen og 13-åringen ble godt kjent før han begynner som barnevakt slik at de er trygge på hverandre.
ariel78 Skrevet 27. november 2007 #6 Skrevet 27. november 2007 Kommer an på ungdommen og hvor dere skal osv. Jeg bruker tantebarnet mitt på 12 innimellom som barnevakt til gutten vår på snart 3. Det er på kv etter han har lagt seg, han kjenner henne godt og vi vi ikke skal drikke og ikke skal så alt for langt unna. Hvis vi skulle litt lengre ville jeg alliert meg med annen familie i nærheten som kan være der på kort tid.. Så hvis det er en du stoler på ville jeg ikke vært redd for det..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå