Anonym bruker Skrevet 21. november 2007 #1 Skrevet 21. november 2007 Jeg fikk førstemann etter å ha fullført første året på studiene mine. Har igjen to år til. Vil ikke ha så veldig stor alders forskjell, maks tre år om jeg får velge. Hvis jeg skal vente til jeg er ferdig med studiene med å få nr 2 så vil sønnen min være 3år, og da vil jeg ikke ha noen rettigheter på permisjonspenger eller fødelsstipend. Hvis jeg blir gravid, og får nr 2 mens jeg går siste halvåret på det 3.året vil jeg få fødselstipend. Og da vil jeg også prøve å fullføre og ta eksamen. Har mye fri på studiene jeg går, men vil jeg orke det. Fordelene er at jeg vil motta fødselsstipend, og jeg vil ha 2 barn når jeg går ut i jobb. Hvis jeg venter til jeg er ferdig vil jeg ikke motta noe som helst, bare engangsstønad, som ikke holder ut permisjonstiden. Hvis jeg fullfører studiene og jobber slik at jeg kan motta permisjonspenger vil det bli stor alders forskjell + at det er vanskelig å få jobb med bare et barn Hva ville dere gjort?
Emilie05&Sofie07 Skrevet 21. november 2007 #2 Skrevet 21. november 2007 Jeg har nå to barn, og har mye igjen av studiene (holder på med en ganske lang utdanning) -det er bare å hoppe ut i det))) Jeg valgte det pga jeg ville ikke ha stor aldersforskjell... Forutenom alle plusser (økonomi, aldersforskjell +++) kan jeg nevne det du kanskje ikke tenker på nå: når du skal søke jobb, kan du svare "jeg har alerede fått de barna jeg skulle ha" på intervju... Men du må være klar over at det er STOR forskjell på en og to -dette var en stor overaskelse for min del. Hvis du er klar for det -bare hopp uti det!!!!!!!!!! Så har du aldri problemet m å velge kariere eller barn!!!
Anonym bruker Skrevet 25. november 2007 #3 Skrevet 25. november 2007 Takk for svar.. Spørs vel om vi kommer til å begynne å prøve slik at det blir en til på slutten av det siste skoleåret. Var bare litt i tvil om jeg var helt på jordet som tenkte på en til i løpet av studiene:p Men du kommer med gode argumenter for å få en til under studietiden
Anonym bruker Skrevet 25. november 2007 #4 Skrevet 25. november 2007 jeg og studerer og tenker på å få en til...har bare gått et halvt år, men mitt barn er nå snart to, og jeg også tenker på det med aldersforskjellen...blir jeg da ferdig med dette året, så har jeg to igjen...ellers må jo jeg som HI finne en jobb etter endt 3 årig studiet og da blir det stor forskjell mellom de... så tror jeg hopper i det...får snakke med sambo...tror han lengter også etter en liten til..=)
linepetrine Skrevet 22. februar 2008 #5 Skrevet 22. februar 2008 Vi har også fått to barn under studiene. Det er en karrierefordel å ha slått seg til ro. Jeg jobber nå 60% og studerer 50%. Da jeg fikk jobben min i fjor sommer fikk jeg følgende beskjed fra sjefen: 1) Du har de kvalifikasjoner som skal til for jobben 2) Du har satt 2 barn til verden. Det har gitt livet ditt et nytt perspektiv og småbarnsmødre er pliktoppfyllende og dyktige til å jobbe La oss håpe det finnes mange slike arbeidsgivere
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå