Tamline Skrevet 21. november 2007 #1 Skrevet 21. november 2007 Lillegutt våkner 2-3 ganger og vil ha mat om natta. Har prøvd å gi bare vann, men han gråter helt til han får puppen. Da sovner han igjen med en gang etterpå. Er det ikke sånn at fra 6mnd alder skal de klare seg uten mat på natta? Hva skal jeg i tilfelle gjøre? Han får grøt morgen og kveld, + grønnsakspurré til middag. Er kjempeblid og fornøyd dagen lang:)
Anonym bruker Skrevet 21. november 2007 #2 Skrevet 21. november 2007 Jenta mi er 5 1/2 mnd og vil fortsatt ha mat 2 ganger om natta.. Jeg spurte helsesøster, og hun sa at siden jeg ammer så er det helt normalt. (Hun får også grøt morgen og kveld). Hun sa ihvertfall til meg at det kom til å ordne seg selv etterhvert, så det er nok ikke noe å stresse med
Gjest Skrevet 21. november 2007 #3 Skrevet 21. november 2007 Hvis det ikke plager deg, kan du jo fortsette til han evnt venner seg selv av.(Nå er det ikke alle barn som gjør det, noen må nattavvennes når mor skal tilbake i jobb etc). De "skal" klare seg uten mat på natten når de får 2 grøtmåltider, ja. Så det blir vel opp til deg om du vil ta kampen nå eller ikke... Har vært så heldig at mini avvente seg selv ved 5 mnd, men har lest at vann på flaske i steden for melk hvis du mistenker at han er tørst. Ellers bare gi smokk og kos, minst mulig stimuli. Ikke ta ham opp av sengen. Tror man må belage seg på litt skriking de nettene det står på. Noen sverger til Ferber..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå